به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ،  باقر جبر الزبیدی، عضو شورای رهبری مجلس اعلای اسلامی عراق درباره حمله نظامی علیه سوریه به آمریکا هشدار داد.

همزمان با تدارک ارتش سوریه و نیرو‌های مقاومت برای آزادسازی استان ادلب، آخرین پایگاه تروریسم در خاک سوریه، بار دیگر حامیان غربی گروه‌های تروریستی به منظور جلوگیری از آغاز عملیات بزرگ آزادسازی ادلب و شکست نهایی عناصر تروریستی، در سناریویی نخ‌نما شده و طرح ادعا‌های بی‌اساس رسماً هشدار دادند که به سوریه حمله خواهند کرد.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه ادعا کرد فرانسه آمادگی دارد در صورت استفاده سوریه از سلاح شیمیایی باز هم به این کشور حمله کند. پیش از این نیز جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا ادعایی مشابه را مطرح کرده بود.

آمریکا در حالی ارتش سوریه را به استفاده احتمالی از سلاح شیمیایی علیه تروریست‌ها متهم می‌کند که دمشق سال ۲۰۱۳  و با نظارت سازمان ملل تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.

 

بنا به گزارش پایگاه «کان‌پرس»، باقر جبر الزبیدی، عضو شورای رهبری مجلس اعلای اسلامی عراق با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود هشدار داد: در صورت حمله موشکی به سوریه، پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق به صورت همزمان هدف حمله قرار خواهند گرفت.

الزبیدی همچنین افزود: آمریکا، فرانسه، انگلیس و متحدان‌شان تصمیم دارند به ساختمان‌های حساس دولتی و تأسیسات نظامی در استان‌های دمشق، لاذقیه و حمص سوریه حمله کنند. این حمله، حمله‌ای همزمان به پایگاه‌های نظامی آمریکا در مناطق مختلف عراق از جمله اقلیم کردستان در پی خواهد داشت.