اجتماعی

ربیعی اعلام کرد: تأمین غذای فقرا به قیمت روز/ ۲دهک خارج از گود تحریم‌ها

ربیعی اعلام کرد :تأمین غذای فقرا به قیمت روز/ ۲دهک خارج از گود تحریم‌ها

 

خبرگزاری فارس: تأمین غذای فقرا به قیمت روز/ ۲دهک خارج از گود تحریم‌ها

وزیر رفاه از ارائه سبد معیشت و کالاهای اساسی روزمره به افراد فقیر و بی‌بضاعت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس، علی ربیعی گفت:‌ سعی ما در برنامه کاهش فقر شدید و محدود کردن فقر مطلق این است که حداقل دریافتی در بخش‌های مددجویی را به حداقل مزد نزدیک کنیم.

وی افزود: از طرفی با برنامه اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و متصل کردن این‌ها به توانمند شدن در هر سال حداقل 20 درصد از مددجویان را چرخه خارج کنیم تا بتوانیم به افراد جدیدی خدمت ارائه دهیم.

وزیر رفاه با بیان اینکه ابعاد مختلف فقر شناسایی شده‌اند، افزود: موضوع بازماندگی از تحصیل را به شدت مورد بحث قرار داده‌ایم همچنین بحث تغذیه مادران و بچه‌های دارای سوءتغذیه را بررسی کردیم و در حال تعبیه یک وعده غذای گرم هستیم.

ربیعی برای کاهش فشارهای ناشی از تحریم برای اقشار ضعیف و کم درآمد گفت: برای این گروهها سبد غذا تأمین می‌کنیم به عبارتی برای افرادی که در اثر این تحریم‌ها و فشارها دچار فقر غذایی می‌شوند، برنامه‌ای داریم که این دهک‌ها غذای خود را به قیمت روز تهیه کنند و خوراک آنها به این صورت دستخوش تحریم نشود.

وی گفت: این برنامه را برای 5 دهک از مردم به طور مستقیم خواهیم داشت و تبعات تحریم را برای دو دهکی که دچار فقر  غذایی شدید هستند ادامه می‌دهیم.

وزیر رفاه گفت: به این صورت سبد معیشت و کالاهای اساسی روزمره مردم را به قیمت روز بدون آنکه تحریم‌ها و تغییرات ارز بر آن اثری گذارد به دستشان می‌دهیم.

وی افزود: می‌خواستیم این برنامه را به صورت گسترده‌تر بر ای تمام آحاد مردم اجرا کنیم اما بررسی کردیم و دیدیم  12 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد و این کشش وجود ندارد پس با حفظ قیمت‌ها، بودجه 2300 میلیاردی برای حمایت از دهک‌های در معرض فقر غذایی اختصاص دادیم.

فارس

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x