بین الملل سیاسی

خام نیستم که فکر کنم می‌توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیم

ظریف در همایش مشترک سفیران با فعالان بخش خصوصی:

وزیر امور خارجه گفت: 40 سال است که آمریکایی‌ها تلاش کرده‌اند با دروغ، دنیا را علیه ما تحریک کنند.

خام نیستم که فکر کنم می‌توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیمبه گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در همایش مشترک سفیران با فعالان بخش خصوصی اظهار کرد: خام نیستم که فکر کنم ما می‌توانیم بین آمریکا و اروپا درگیری ایجاد کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه نیازی نداریم که پل بین شکاف آمریکا و اروپا باشیم؛ گفت: نباید دنیا را مجبور کنیم که بین ما و فشار اقتصادی، یکی را انتخاب کند.

وی  با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها معتاد به تحریم اند, گفت: 40 سال است که آمریکایی‌ها تلاش کرده‌اند با دروغ، دنیا را علیه ما تحریک کنند.

ظریف با بیان اینکه به دنیا نشان می دهیم که ایران و مردم ایران، بسیار بزرگتر از کسانی هستند که آنها را تهدید کردند؛ افزود: ما می‌مانیم و آنها خواهند رفت.

وزیر امور خارجه ادامه داد: دیپلماسی اقتصادی برای تسهیل روابط اقتصادی بین المللی بخشی از وظیفه وزارت امورخارجه است که تلاش های فراوانی برای پویایی این بخش صورت گرقته است.

ظریف اظهار کرد: همکاری شرکت های کوچک و متوسط می تواند کمک فراوانی به اقتصاد کشور برای کاهش اثرات تحریم داشته باشد و شناسایی شرکای تجاری زمینه را برای فعالیت مناسب اقتصادی داشته باشد.

وی گفت:  با وجود قدرت اقتصادی و سیاسی آمریکا، این کشور به دلیل تصمیمات غلط رئیس جمهور خود در جهان منزوی است، در گذشته وضع تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا با همراهمی اروپا و سایر سازمان های بین المللی صورت می گرفت؛ در حالی که امروز به دلیل برهم زدن توافقات به شدت تحت فشار است.زمان انتخاب دنیا فرا رسیده است و باید بین قوانین و قلدری آمریکا یکی را انتخاب کند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: سیر تاریخی کشور آمریکا از علاقه و اعتیاد آنها به تحریم سایر ملت‌ها حکایت دارد و رفتار ما می تواند عادت آنها را ترک دهد‌.

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x