اجتماعی سیاسی همدان

سخنان سردار سلیمانی درصدر خبرهای ترکیه جای گرفت

سخنان سردار سلیمانی درصدر خبرهای ترکیه جای گرفت

اظهارات دیروز سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همدان علیه تهدیدهای اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر ضد منافع ایران، بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه داشت به طوری که این خبر در صدر اخبار رسانه های این کشور جای گرفت.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، روزنامه ینی شفق از رسانه های نزدیک به حزب حاکم ترکیه با درج عنوان ‘روحانی را خیر، من را تهدید کن’ به انتشار واکنش سرلشگر سلیمانی علیه تهدیدات ترامپ پرداخت و نوشت: فرمانده سپاه قدس ایران، سخنان ترامپ در پاسخ به حسن روحانی را بسیار سخیف دانست و تاکید کرد که شان رییس جمهوری ما این نیست که پاسخ تو را بدهد بلکه من به عنوان سرباز پاسخ تو را می دهم.
روزنامه استار از دیگر رسانه های نزدیک به دولت ترکیه است که تیتری مشابه خبر منتشره روزنامه ینی شفق را برای انعکاس واکنش قاسم سلیمانی انتخاب کرد و نوشت: این فرمانده ارشد نظامی ایران، ادبیات ترامپ را مانند لحن کاباره چی ها توصیف کرد و به صراحت گفت که جنگ آمریکا با ایران هیچ چیز برای آمریکا باقی نخواهد گذاشت.
گونش دیگر روزنامه پرتیراژ ترکیه به انعکاس اظهارات سردار قاسم سلیمانی پرداخت و عنوان ‘تهدید سلیمانی علیه آمریکا’ را برای خبر خود انتخاب کرد.
به نوشته این روزنامه پرطرفدار ترکیه، قاسم سلیمانی در سخنانی خطاب به ترامپ مدعی شد که از این پس در دریای سرخ نیروهای آمریکایی احساس امنیت نخواهند کرد.
این رسانه، در پایگاه اینترنتی خود از آمادگی ایران برای مقابله با تهدیدات آمریکا خبر داد و اظهارات سردار سلیمانی را نشانه ای از این آمادگی قلمداد کرد.
روزنامه حریت نیز در خبری نوشت: سرلشگر سلیمانی پاسخ به تهدیدات ترامپ را وظیفه خود به عنوان یک سرباز وطن دانست و خطاب به وی هشدار داد که ‘ما کشور شهداییم و منتظر شما هستیم.’
از دیگر رسانه های ترکیه که به انتشار سخنان سردار سلیمانی اقدام کرده است، می توان به روزنامه آیدینلیک اشاره کرد که با تیتر ‘اگر آمریکا قصد استفاده از زبان تهدید را دارد باید با من صحبت کند’ خبر خود را منتشر کرده و نوشت: سرلشگر سلیمانی با اطمینان مدعی شد که نیروهای ایران آنچنان قدرتی برای نابودی منافع آمریکایی در منطقه دارد که کسی تصورش را هم نمی کند.
خبرگزاری آناتولی نیز به اظهارات قاسم سلیمانی اشاره کرد و با درج عنوان ‘تهدید دریای سرخ ایران علیه آمریکا’ نوشت: سلیمانی در سخنانی از یکسو جایگاه رییس جمهوری ایران را بالاتر از پاسخگویی به تهدیدات ترامپ دانست و از سوی دیگر منافع آمریکا در منطقه را تهدید به حمله کرد.
این خبرگزاری نزدیک به دولت ترکیه نوشت: این فرمانده ارشد نظامی ایرانی تاکید کرد که از این پس دیگر امنیتی برای آمریکایی ها در دریای سرخ نخواهد بود.
چندی پیش دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران در واکنش به تهدیدات آمریکا مبنی بر تحریم نفتی ایران، به صراحت خطاب به مقامات کاخ سفید اعلام کرد که با دم شیر بازی نکنید چرا که ما برای مقابله با شما گزینه های زیادی داریم و بستن تنگه هرمز یکی از آنها است.
سردار قاسم سلیمانی نیز دیروز در یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان خطاب به ترامپ، آغاز جنگ از سوی آمریکا علیه ایران را به منزله نابودی همه امکانات آن کشور ارزیابی کرد و از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای این رویارویی خبر داد.

ایرنا

انتهای پیام /*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x