به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری برنا، الحوثی در صفحه توئیتری خود نوشت، از خارجی ها می خواهیم مناطقی از خاک عربستان و متحدان آن که در تیررس موشک های ارتش یمن قرار دارند را ترک کنند .
وی ادامه داد: اگر خارجی های ساکن عربستان و متحدان آن، بخواهند همچنان در مناطقی بمانند که در تیررس موشک های ما قرار دارد و این مناطق را ترک نکنند، مردم یمن هیچ مسئولیتی در قبال عواقب احتمالی حملات را برعهده نخواهند گرفت.
الحوثی در پایان افزود: این هشدار برای حفظ جان خارجی های مقیم عربستان و شامل تمامی افرادی می شود که در آرامکو و دیگر شرکت های عربستان حضور دارند.
در همین حال، «لقمان غالب شرف» سخنگوی ارتش یمن چهارشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد، عملیات پهپادهای نیروی هوایی این کشور، نقطه عطف مهمی در بازدارندگی از اقدامات دشمنان است.
شامگاه چهارشنبه (27 تیرماه) ارتش و کمیته های مردمی یمن، با پهپاد دوربرد جدیدی موسوم به ‘الصماد 2’ یکی از مخازن پالایشگاه نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار دادند.
شرکت نفتی آرامکو عربستان در صفحه توئیتری خود با تایید این حمله نوشت: گروه آتش نشانی و امداد و نجات، آتش سوزی ایجاد شده امروز در مخزن پالایشگاه ریاض را خاموش کردند و این حادثه تلفات جانی نداشته و علت حادثه در دست بررسی است.
تحلیلگران بر این باورند، با بالا گرفتن آتش جنگ یمن چنانچه هم‌ زمان 50 موشک یمنی به سمت شرکت نفتی «آرامکو» عربستان در جیزان شلیک شود، بزرگ‌ترین پالایشگاه نفتی جهان که 70 درصد از نفت اروپا را تامین می کند، نابود خواهد شد و ایالات متحده نیز با بحران نفت روبه رو می شود.

انتهای پیام/*