اقتصادی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: قطع تدریجی واردات بنزین/ تولید بنزین به ۸۴ میلیون لیتر می‌رسد

به گزارش احوال، سیدمحمدرضا موسوی خواه با بیان اینکه در حال حاضر میزان تولید بنزین در کشور نزدیک به ۸۰ میلیون لیتر است، اظهارکرد: میزان تولید بنزین در کشور به زودی و با به مدار آمدن فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ۸۴ میلیون لیتر می‌رسد.

وی درمورد میزان واردات بنزین به کشور نیز توضیح داد: طبق آخرین آمار در حال حاضر روزی هفت میلیون لیتر بنزین به کشور وارد می‌شود. البته پیش بینی شده در سه ماه نخست سال میانگین واردات بنزین روزانه ۹ میلیون لیتر باشد. میزان واردات بنزین در سه ماهه دوم سال کم تر خواهد شد و ممکن است به ۴.۵ میلیون برسد و در نهایت واردات بنزین در سه ماهه سوم سال قطع خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پیش از این منصور ریاحی، مدیرعامل پیشین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میزان واردات بنزین را روزانه ۱۵ میلیون لیتر اعلام کرده بود. همچنین فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۲۵ بهمن ماه به مدار آمد. علیرضا صادق آبادی_ معاون وزیر نفت در امور پالایش ‌و پخش در مراسم آغاز به کار فاز دوم این پالایشگاه اعلام کرد: به طور کلی متوسط تولید بنزین کشور در سال گذشته ۶۰ میلیون لیتر بود و امروز به حدود ۷۸ میلیون لیتر می‌رسد که ستاره خلیج فارس سهم اصلی را در افزایش تولید بنزین کشور دارد.

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x