تهران حوادث سیاسی

واکنش احمد خاتمی به تیتر روزنامه شرق

احمد خاتمی: جناب آقاي مهدي رحمانيان؛ صاحب امتياز و مديرمسئول روزنامه شرق؛ با سلام. تيتري كه از سخنان اين‌جانب در صفحه اول روزنامه امروز (شنبه) ١٦ دي‌ماه ٩٦ زده‌ايد، خلاف واقع است.

 به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری احوال نیوز :حجت‌الاسلام «سید احمد خاتمی» در توضيحي نسبت به زیرتیتر انتخابی در صفحه یک روز شنبه «شرق» واکنش نشان داد.

متن کامل توضيح «سید احمد خاتمی» به این شرح است: «جناب آقاي مهدي رحمانيان؛ صاحب امتياز و مديرمسئول روزنامه شرق؛ با سلام. تيتري كه از سخنان اين‌جانب در صفحه اول روزنامه امروز (شنبه) ١٦ دي‌ماه ٩٦ زده‌ايد، خلاف واقع است. نوشته‌ايد احمد خاتمي، امام جمعه موقت تهران گفت: «مردم آزادي مي‌خواهند كه صداي آنها شنيده شود» اين تيتر خلاف واقع است. من گفته‌ام مشكل مردم مشكل معيشت است. كساني استفاده جناحي از اين خواست به‌حق مردم نكنند. من تصريح كرده‌ام كساني كه خواسته مردم را مصادره جناحي مي‌كنند و آزادي شنيدن صداي مردم را خواسته مردم مطرح مي‌كنند اينها مصادره جناحي از اعتراضات مردم است! و به‌صراحت گفتم مگر آزادي در كشور نيست؟ مگر همه صداها شنيده نمي‌شود؟ آري صداي كساني كه به نيابت از ترامپ و نتانياهو سخن مي‌گويند و اسلام و انقلاب را زير سؤال مي‌برند و به پرچم جمهوي اسلامي ايران اهانت مي‌كنند، شنيدني نيست و ملت آن را خفه مي‌كند، اين سخن مردم است. تعجب كردم كه چگونه برعكس آنچه گفته‌ام تيتر شده است!! انتظار مي‌رود طبق قانون مطبوعات در همان صحفه اول در شماره فردا، يكشنبه ١٧ دي٩٦، اين مكتوب را چاپ كنيد. امام جمعه موقت تهران، سيد‌احمد خاتمي».

توضیح شرق: سخنان حجت‌الاسلام خاتمی که «شرق» آن را روز شنبه منتشر کرده، به نقل از خبرگزاری‌های رسمی کشور، نظیر «فارس»، «تسنیم»، «ایلنا»، «ایرنا» و «مهر» است. این بخش از سخنان ایشان عینا به نقل از خبرگزاری «فارس» به این شرح است: «روحانیت و مراجع همراه محرومین و کارگران و افرادی که مشکل معیشت دارند، هستند؛ خواهش می‌کنم اینجا دیگر بازی جناحی درنیاورید، ‌مردم آزادی می‌خواهند صدای آنها شنیده نمی‌شود. صدایی که به نمایندگی از ترامپ و نتانیاهو برخیزد صدای ملت نیست بلکه صدای بیگانه است و مردم این صدا را خفه می‌کنند،‌ صدایی که به نیابت از نتانیاهو شعار نه غزه نه لبنان می‌دهد شنیدنی نیست و باید خفه شود هر چند بخش دوم این شعار درباره جانم فدای ایران دروغ است و آنها در روز حادثه برای ایران جان نخواهند داد».

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x