بین الملل سیاسی

واکنش ایران به گزارش اخیر گزارشگر وضعیت حقوق بشر در ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد:گزارش حقوق بشری خانم ” جهانگیر”، سیاسی، مغرضانه و فاقد مشروعیت و اعتبار است.
بهرام قاسمی
بهرام قاسمی” پنج شب در خصوص گزارش جدید خانم “جهانگیر” گزارشگر وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران به کمیته سوم مجمع عمومی، گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص گزارشگر ویژه و گزارش‌هایی که به مجمع عمومی و شورای حقوق بشر ارائه می‌کنند، موضعی اصولی و مبتنی بر ماهیت سیاسی و ناعادلانه انتصاب گزارشگر برای وضعیت حقوق بشر در کشورمان است.
یه گزارش نامه نیوز، بر همین اساس، معتقدیم گزارش‌های گزارشگر ویژه بر پایه قطعنامه‌ای غیرعادلانه و غیرمنصفانه مبتنی بر اهداف و اغراضِ سیاسی و بدخواهانه  معدود کشورهای مشخص و مغرض تهیه و ارائه می‌شوند و لذا فاقد مشروعیت و اعتبار است.
این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: معتقدیم بهره گیری از رویکردهای سیاسی، غیرصادقانه و مبتنی بر استانداردهایی کاملا دوگانه از سوی اندکی از کشورها در حوزه حقوق بشر، حاصلی جز تضعیف جایگاه و شان مقوله حقوق بشر در سطح جهان و رسوایی بیشتر مدعیان حقوق بشر و برخی از متحدان آنها که همگی از کارنامه‌ای تاریک در مباحث حقوق بشری برخوردارند، در پی نخواهد داشت.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص پاسخ رسمی کشورمان به اتهامات وارده در گزارش جدید خانم جهانگیر نیز گفت: پاسخ رسمی ما به گزارش ارائه و به عنوان سند مجمع عمومی ثبت شده و علاوه بر آن، نماینده کشورمان هم در اجلاس کمیته سوم بیانیه کشورمان در ارتباط با این گزارش را قرائت کرده است.
منبع: ایسنا

 

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x