حوادث فرهنگ و هنر

دانشجوی هنر چگونه دزد را گرفت

دانشجوی هنر چگونه دزد را گرفت +عکس

سارقان مسلح که در پوشش مسافربر از شهروندان سرقت می کردند، با شکایت دانشجوی هنر و ترسیم چهره دو نفر از دزدان، دستگیر شدند.

به گزارش احوال از اتاق خبر 24فردی با مراجعه به کلانتری 177 خاورشهر به مأموران اعلام داشت که توسط سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید، زمانی که به عنوان مسافر سوار ماشین آنها شده، به شیوه مسلحانه و با تهدید اسلحه کمری مورد سرقت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در اداره یکم آگاهی به کارآگاهان گفت: حوالی ساعت 20 از سه راه افسریه به قصد رفتن به مشیریه، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید عبوری شدم. در بین مسیر، راننده با تغییر مسیرش به سمت بزرگراه امام رضا رفت. همزمان با اعتراضم به تغییر مسیر، دو سرنشین دیگر پراید با تهدید اسلحه کمری اقدام به سرقت 500 هزار تومان وجه نقد، چند دست البسه، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کردند ؛ نهایتا مرا در یکی از کوچه های فرعی و تاریک از ماشین پیاده و خودشان به سرعت از محل متواری شدند.

کارآگاهان در تحقیقات از مالباخته اطلاع پیدا کردند که وی دانشجوی رشته هنر است لذا با بهره گیری از چهره نگاری و بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، دو برادر به نام های مسعود و بهروز (25 و 27 ساله) توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند.

با شناسایی «مسعود» و «بهروز» و به منظور شناسایی سومین عضو گروه، کنترل نامحسوس این دو برادر در دستور کار قرار گرفت و سرانجام سومین عضو گروه نیز به نام «مهدی» 29 ساله شناسایی و مالباخته نیز تصویر او را به عنوان راننده پراید مورد شناسایی قرار داد.

سرانجام در ساعت 11 روز چهارشنبه دو برادر در محدوده خیابان وحدت اسلامی شناسایی و هر دو نفر طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند؛ متهمین در همان دقایق اولیه ی دستگیری، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف کردند.

در شرایطی که مهدی بلامکان بود و مکان مشخصی از وی وجود نداشت، کارآگاهان اقدام به شناسایی محل تردد وی در شهرک مسعودیه کردند و یک ساعت بعد، مهدی با اطلاع از حضور کارآگاهان ضمن ایجاد درگیری اقدام به فرار کرد و علی رغم چندین بار دستور ایست و شلیک تیرهوایی همچنان به فرار خود ادامه داد که نهایتا کارآگاهان با رعایت کامل قانونی بکارگیری سلاح، با شلیک گوله وی را از ناحیه ساق پا مورد اصابت گلوله قرار داده و موفق به دستگیری وی شدند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: دو متهم دستگیر شده پس از مواجه حضوری با شاکی پرونده ، صراحتا به سرقت مسلحانه اعتراف و مالباخته نیز آنها را به صورت کامل مورد شناسایی قرار داده است.

سرهنگ حمید مکرم در پایان گفت: تحقیقات از متهمان شناسایی سایر سرقت های آنها در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد لذا از شکات و مالباختگانی که با این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

 

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x