اجتماعی استان تصاویر مرکزی

نقش خودروهای فرسوده و غیر استاندارد در آلودگی هوا

نقش خودروهای فرسوده و غیر استاندارد در آلودگی هوا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان جولان خودروهای فرسوده و غیر استاندارد در معابر شهری را یکی از عوامل تشدید آلودگی هوا عنوان کرد.

سرهنگ علی اصغر زارع در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: برابر استانداردهای مربوطه مدت زمان خاصی برای استفاده هر خودرو تعیین شده که پس از پایان این دوره به عنوان خودروی فرسوده محسوب می شود و دیگر نباید در سطح معابر شهری تردد کند.

وی افزود: برابر قانون سن فرسودگی خودروهای سواری ۲۰ سال، خودروهای سواری دولتی ۱۵ سال، خودروهای تاکسی ۱۰ سال و مینی بوس ها ۱۵ سال است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون تعداد قابل توجهی از خودروهایی که در معابر شهری تردد می کنند از سن فرسودگی آنها گذشته ولی از چرخه ترافیک خارج نشدند از تعلل سازمان های مربوطه در اسقاط این نوع خودروها انتقاد کرد و گفت: جولان این خودروها در معابر شهری از جمله عواملی هستند که باعث تشدید آلودگی هوا می شوند.

سرهنگ زارع همچنین استاندارد نبودن، مصرف بالای سوخت و استهلاک بالای خودروهای تولیدی از دیگر دلایل افزایش میزان آلودگی هوا هستند اذعان داشت: آلودگی هوا هر روز سلامت مردم را تهدید می کند و بنابر این از مدیران شرکت های خودروسازی انتظار داریم هرچه زودتر برای بالا بردن استاندارد خودروهای خود چاره اندیشی کنند.

این مقام انتظامی در خاتمه خاطر نشان کرد: پلیس راهور اصفهان برابر تکلیف قانونی که در این خصوص دارد با خودروهای دارای نقص فنی ، دود زا و تشدید کننده آلودگی هوا هم با استفاده از دوربین های هوشمند سطح شهر و هم به صورت فیزیکی توسط ماموران مستقر در معابر شهری برخورد می کند و هیچ تفاوتی بین خودروهای شخصی و دولتی قائل نخواهد بود.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *