اجتماعی استان تصاویر مرکزی

با حضور رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران؛ آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور افتتاح شد / ارتقاء ایمنی آسانسورهای کشور

با حضور رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران؛ آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور افتتاح شد / ارتقاء ایمنی آسانسورهای کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور، عصر امروز (سه شنبه ۲۳ آبان) باحضور دکتر سید محمود هاشمی، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، محمد آیینی، سرپرست اداره کل استاندارد استان البرز، معاون اداره کل استاندارد استان تهران، تشکل‌های صنفی صنعت آسانسور، جامعه ممیزی و بازرسی ایران و همچنین انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و واسنجی ایران، در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افتتاح شد.

* نگرش به کیفیت باید در تولید شکل گیرد

دکتر سید محمود هاشمی در این مراسم  روز ملی کیفیت را به فعالان عرصه تولید و خدمات تبریک گفت.
رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با تقدیر از تلاش‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان یک مجموعه دانش بنیان اظهار داشت: آنچه امروزه در کیفیت ظهور و بروز دارد حاصل تلاش حوزه بازرسی در انجام آزمون های دقیق و فنی است.
وی با بیان اینکه مسئولیت کیفیت با تولید کنندگان است، خاطرنشان کرد: هر قدر محصولات تولیدی از باکیفیت بالاتری برخوردار باشد بازار بهتر، صادرات بیشتر و از همه مهمتر رغبت و رضایت مشتری از کالا است.
دکتر هاشمی، کیفیت را عامل رضایت ساز و برند ساز دانست و افزود: اگر ارائه خدمات فنی با اخلاق مداری همراه باشد بی شک کیفیت مطلوب بروز خواهد کرد.
وی همچنین اعلام کرد: هر مجموعه ای که متمرکز بر کیفیت باشد، با اعتماد و افتخار بر او تکیه می کنیم.
رییس مرکز تایید صلاحیت ایران گفت: با توجه به ظرفیت های موجود زیر ساخت تمام دامنه های بازرسی در مرکز ملی تایید صلاحیت ایران اعتبار بخشی خواهد شد.
سعید تاجیک، مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در ابتدا گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این شرکت را ارائه کرد و گفت: نخستین آزمایشگاه آزمون قطعات آسانسور  در ۴ محور در این مرکز وجود داشت و از  سال ۱۴۰۰ نیز با توجه به استانداردهای جدیدی که برای قطعات آسانسور تدوین شد، ایجاد آزمایشگاهی متناسب برای انجام آزمون‌های مربوطه، در دستور کار قرار گرفت.
تاجیک در ادامه به بحث بازرسی ادواری آسانسور پرداخت و گفت: نیاز هست که در استانداردها و ضوابط موجود در این حوزه راهکارهای نظارتی تعریف و به‌طور جد پیگیری شود. چرا که حوادث آسانسور، اغلب به دلیلی خلا بازرسی دوره‌ای بوده و  عمدتا در آسانسورهایی مشاهده می‌شود که چندین سال بدون نظارت و بازرسی دوره‌ای مورد استفاده قرار گرفتند.
مدیرعامل ISQI با اشاره به موضوع شرکتهای فعال در حوزه تعمیر و نگهداری آسانسور ادامه داد: افتتاح این آزمایشگاه می تواند ایمنی آسانسورها را در کشور تضمین کند و به عنوان یکی از حوزه های مدنظر میتوان به ساماندهی و استانداردسازی این شرکتها اشاره کرد.
در پایان محمد زهره وندی، رییس سندیکاری آسانسور ضمن تاکید بر بالا بودن عمق داخلی سازی قطعات آسانسور، بیان کرد: بخش عمده ای از آسانسورهای کشور در داخل تولید می شود و ما نیز با سازمان ملی استاندارد و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در انجام آزمون ها و ارتقای ایمنی آسانسورها همراه هستیم.
برای مشاهده تصویر بیشتر کلیک کنید

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *