اجتماعی استان اصفهان تصاویر مرکزی

حمیدرضا جوانمرد: نقش مؤثر استادان در ارتقای روحیه خودباوری، عزت ملی و مسئولیت‌پذیری میان دانشجویان

حمیدرضا جوانمرد: نقش مؤثر استادان در ارتقای روحیه خودباوری، عزت ملی و مسئولیت‌پذیری میان دانشجویان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از خبرگزاری علم و فناوری آنا :

قائم مقام دانشگاه آزاد استان اصفهان بر نقش مؤثر استادان در ارتقای روحیه خودباوری، عزت ملی و مسئولیت‌پذیری میان دانشجویان تأکید کرد. حمیدرضا جوانمرد، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در نشست «نقش اساتید در مدیریت جنگ شناختی» که در دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان برگزار شد یکی از وظایف چندوجهی و بسیار مهم استادان را امید دادن به نسل آینده‌ساز مملکت دانست و اظهار کرد: استادان می‌توانند با تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت‌پذیری اجتماعی و عزت ملی، زمینه رشد سیاسی و اجتماعی دانشجویان را فراهم کرده و با ارتقای سطح مشارکت فعال دانشجویی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری به روحیه خودباوری دانشجویان کمک کنند.
وی با اشاره به نقش ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در کشور عنوان کرد: این دانشگاه نزدیک به نیمی از بار آموزش عالی کشور را بر دوش دارد، ازاین‌رو استادان به عنوان پرچم‌دار آموزشی دانشگاه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با طرح پویش توانسته اشتغال را برای دانشجویان فراهم کند. اکنون ۳ هزار نفر دانشجوی این طرح در واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان اصفهان فعال هستند که بعضاً توانسته‌اند در شغل خود کارآفرین شوند.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به حلال مسئله بودن دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: این دانشگاه برنامه‌های بسیاری را برای حل مسائل جامعه داشته و استادان ضمن اینکه باید ازلحاظ دانش و مهارت کاملاً به‌روز باشند، نیاز است در فرآیند‌های آموزشی، پژوهشی و دانش‌بنیان نیز بتوانند یاری‌رسان دانشگاه و دانشجویان ایده پرداز بوده و در توسعه و پیشرفت دانشگاه می‌توانند کمک شایانی کنند.
جوانمرد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، صرفاً دانشجو را به امر آموزش ترغیب نکرده؛ بلکه در کنار آن با ایجاد طرح پویش، فضای بسیار خوبی را برای اشتغال دانشجویان فراهم ساخته تا در کنار تحصیل بتوانند در بازار کار نیز وارد شده و موفق باشند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با پذیرش ۶ هزار دانشجوی بین‌الملل توانسته در سطح ملی و بین‌المللی بدرخشد، مطرح کرد: این دانشگاه، دانشگاه بین‌المللی است و تلاش کرده علاوه بر اینکه با کشور‌های همسایه تعامل داشته باشد، بتواند با سایر کشور‌ها نیز در زمینه‌های بین‌المللی فعالیت داشته که تفاهم‌نامه با دانشگاه مالزی نیز مؤید این امر است.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *