اجتماعی استان بین الملل تصاویر

روسای استاندارد ایران و عربستان بر توسعه همکاریهای دوجانبه توافق کردند

روسای استاندارد ایران و عربستان بر توسعه همکاریهای دوجانبه توافق کردند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

دکتر مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران که در راس هیاتی برای شرکت در اجلاس هیئت مدیره فنی اسمیک به عربستان سفر کرده است، در پاسخ به درخواست دکتر سعد بن عثمان القصبی، رئیس سازمان استاندارد عربستان سعودی  (SASO) با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار طرفین با تاکید بر ظرفیت های زیر ساختی و فنی، تجربیات موفق و پروژه های بهبود کیفیت در هر دو کشور، بر توسعه همکاری های در حوزه استاندارد سازی محصولات حلال، پذیرش متقابل استانداردها، تسهیل فرایند ارزیابی انطباق کالا و خدمات مورد مبادله در دوران جدید تعاملات سیاسی توافق کردند.

دکتر اسلام پناه در این دیدار ضمن موافقت با توسعه همکاری های فنی بین دو نهاد استاندارد کشورهای ایران و عربستان بر اهمیت همکاری های طرفین به ویژه در اعطای گواهی محصولات حلال و نقش آفرینی کشورهای مسلمان در این بازار بزرگ تاکید کرد.
 رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه غفلت های گذشته باعث شد تا امروزه سهم بیشتری از بازار تجارت محصولات حلال در اختیار کشورهای غیر مسلمان قرار گیرد، افزود: رویکرد فعال، آینده نگر و مبتنی بر مطالعه بازار، همراه با انسجام نهاد استاندارد کشورهای مسلمان، می تواند کلید حل این چالش باشد.
دکتر القصبی، در این دیدار نیز،  ایران و عربستان را دو عضو مهم و موثر در هیئت مدیره اسمیک دانست و با توجه به همسویی استراتژی دو سازمان اذعان داشت: با حمایت از پیشنهادات فنی در ارکان تصمیم گیری اسمیک، می توان توسعه ارتقای سطح نظام استاندارد را در بین کشورهای اسلامی پیش بینی کرد.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *