اجتماعی استان اصفهان تصاویر مرکزی

اصلاحیه خبر: «رفع تصرف از بیش از ۷۵۲ هکتار از اراضی استان در شش ماه ابتدایی سال جاری»

اصلاحیه خبر: «رفع تصرف از بیش از ۷۵۲ هکتار از اراضی استان در شش ماه ابتدایی سال جاری»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

در خبر مربوط به هشتمین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی عدد صحیح میزان اراضی رفع تصرف شده در استان در شش ماه ابتدایی سال جاری ۶۹۲/۷۵۲ هکتار بوده که به اشتباه ۷۵۲ هزار و ۶۹۲ هکتار اعلام شده بود.

لازم بذکر است سایر موارد مربوط به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان در شش ماه ابتدایی سال جاری به شرح ذیل می باشد:

رفع تصرف از میزان دو و نیم هکتار از حریم و بستر زاینده رود که معضل اصلی در این حوزه مشخص نبودن دقیق محدوده حریم و بستر بوده که مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده و در همین راستا به مدیریت آب منطقه ای اصفهان مأموریت داده شد ظرف یک ماه آینده نسبت به تعیین دقیق محدوده حریم و بستر زاینده رود اقدام لازم را انجام دهد.

ثبت ۳۶۲۲ هکتار از اراضی ملی در اجرای قانون حدنگار یعنی بیش از ۹۹ درصد این اراضی و در حوزه اراضی کشاورزی نیز ۱۷ هزار و ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی ثبت شده که از ۱۹ درصد سال گذشته تا مرز ۵۹ درصد امسال پیشرفت قابل توجهی را نشان می دهد.

، اقدام به تخریب ۷۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز تنها در یک مورد در اجرای مفاد تبصره ۲ ماده ۱۰ در سال جاری. در اجرای تبصره ۱ و ۲ ماده ۱۰ در ۶ ماه اول سال جاری ۱۸۸۱ مورد تخریب انجام شده که تا امروز ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مسلوب المنفعه نمودن ۳۱۴ حلقه چاه غیر مجاز و برنامه‌ریزی برای پر کردن ۱۰۶۸ چاه غیر مجاز تا پایان سال،

اجرای مفاد ماده ۱۴ قانون هوای پاک در خصوص ۲۰۰  واحد ریخته‌گری فعال در محدوده شهری اصفهان.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *