دسته‌بندی نشده

از هر دو فرد مبتلا به دیابت، یک نفر از ابتلای خود به دیابت بی خبر است! پس سلامتی‌ت رو بسنج

از هر دو فرد مبتلا به دیابت، یک نفر از ابتلای خود به دیابت بی خبر است! پس سلامتی‌ت رو بسنج

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مرد در حال مطالعه

جهت سنجش ریسک دیابت خود بر روی سنجش ریسک کلیک نمایید.

سنجش ریسک

چرا خطر دیابت مهم است؟

دیابت یک بیماری مزمن محسوب می شود که نتیجه آن افزایش قند خون است و اگر به موقع شناسایی و کنترل نشود عوارضی مانند نابینایی، نارسایی کلیه، زخم پا و .. به همراه دارد. سه نوع دیابت وجود دارد. دیابت نوع یک که معمولا از کودکی شروع می شود و فعلا قابل پیشگیری نیست اما با آموزش کنترل آن می توان زندگی سالمی داشت. دیابت نوع ۲ که بسیار شایع است و اکثرا در بزرگسالی بروز می کند و نتیجه ی سبک زندگی ناسالم ماست و سومین نوع دیابت، دیابت بارداری است که متاسفانه بسیاری از مادرانی که دیابت بارداری دارند بعد از زایمان به دیابت نوع دو مبتلا می‌شوند.

من هم در معرض ابتلا به دیابتم؟

واقعیت این است که متاسفانه بله، همه ی ما در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستیم! اما می توانیم با تست های گوناگون خودمان را بسنجیم و ریسک ابتلای خود را اندازه گیری کنیم. پس همین حالا خودتون رو با تست استاندارد IDF بسنجید.

۱۵ سال با مردم برای کنترل دیابت

گابریک یک سازمان مردمی است که با حمایت‌های مردمی و با هدف کنترل دیابت در ایران تمرکز خود را بر افراد مبتلا به دیابت قرار داده است. گابریک از سال ۸۵ در تلاش است تا دیابت نگرانی کودکان و خانواده های مبتلا به دیابت نباشد. ما با حمایت های مردمی پس از ۱۵ سال توانسته ایم حمایت و آموزش کنترل دیابت را برای ۱۲۰ هزار فرد مبتلا به دیابت در سراسر کشور ممکن کنیم. ما به عنوان یک سازمان مردم نهاد از طریق دوره‌های آموزشی کنترل دیابت، ارائه ی مشاوره‌های شخصی و همچنین حمایت‌های بهداشتی و دارویی از افراد کمتربرخوردار در تلاشیم تا دیابت در هیچ نقطه ای از ایران عزیزمان برای خانواده‌ای نگرانی نباشد و این امر تنها با همراهی عموم مردم ایران ممکن است و می‌دانیم با همراهی شما رسیدن به هدف دور نیست… حمایت مالی درباره گابریک

ریزه کاری های زندگی سالم

بهترین راه برای معکوس کردن روند ابتلا به دیابت، پیوستن به برنامه پیشگیری از دیابت است که با تغییر سبک زندگی ممکن می‌شود. همچنین می‌توانید با دریافت راهنمایی‌ از انجمن دیابت گابریک برای ایجاد یک زندگی سالم قدم بردارید.

مدیریت وزن

با کم کردن ۵ الی ۷ درصد از وزن‌تان می‌توانید ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهید.

فعالیت بدنی

حداقل ۲ ساعت و نیم فعالیت بدنی در هفته داشته باشید. ۳۰ دقیقه پیاده روی در ۵ روز در هفته هدف مناسبی است.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *