اجتماعی استان اصفهان بهداشت تصاویر مرکزی

بابک محمودی رییس سازمان امداد و نجات کشور: اصفهان دارای رتبه نخست سوانح رانندگی کشور است

بابک محمودی رییس سازمان امداد و نجات کشور: اصفهان دارای رتبه نخست سوانح رانندگی کشور است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

بابک محمودی شامگاه دیشب (چهارشنبه) در بازدید از پایگاه امداد و نجات شهدای امدادگر کاشان گفت: اکنون نزدیک به ۶۰۰ پایگاه امداد و نجات در کشور وجود دارد.
وی بیان کرد: این تعداد پایگاه امداد و نجات، سوانح تمامی جاده‌های درجه یک و ۲ را به خوبی پوشش می‌دهند اما برای کل جاده‌های کشور نزدیک به۵۰۰ پایگاه دیگر نیاز است که برای ساخت و تجهیزات هر پایگاه نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز است.
محمودی رییس سازمان امداد و نجات کشور از افزایش یک هزار دستگاه خودرو امداد تا پایان سال به پایگاه های امداد و نجات خبر داد و گفت: این خودروها برای جاده‌های اصلی و مناطق حادثه‌خیز کافی است اما برای شتاب در ساخت پایگاه، به مشارکت و توجه خیران نیاز است.
بابک محمودی با قدردانی از همیاری خیران، اقدام آنها در ساخت پایگاه‌های امداد و نجات را اقدامی ارزشمند عنوان کرد و گفت: خیران در سال جاری با تقبل ساخت ۳۵ پایگاه امداد و نجات به اندازه ۳۰ سال گذشته به یاری هلال احمر شتافتند که این مهم اقدام جهشی مناسبی بوده است.
محمودی گفت: تعداد پایگاه‌های امداد و نجات استان اصفهان به لحاظ عدد، در رتبه اول کشور قراردارد که با افتتاح ۱۲ پایگاه که اکنون در دست ساخت است و پوشش مناسبی را بر اساس استاندارد هر ۵۰ کیلومتر یک پایگاه در سطح جاده‌های اصلی کشور خواهد داشت.
بابک محمودی یادآور شد: استان اصفهان به دلیل موقعیت خاص و ویژه، واقع شدن آن در مرکز کشور از شاه‌راه‌های بزرگ کشور به سمت جنوب، شمال، شرق و غرب محسوب می‌شود و جاده‌های آن در تمام فصول کشور پرحجم است و به این دلیل به لحاظ درصد سوانح در رتبه نخست کشور قرار دارد.
بابک محمودی رییس سازمان امداد و نجات کشور گفت: با اعتبار مناسبی که دولت برای پشتیبانی امداد و نجات در نظر گرفته ، خودرو و تجهیزات مناسب و نیروی انسانی مورد نیاز تمامی پایگاه‌ها تامین و تا پایان سال تمامی جاده‌های استان اصفهان به طور کامل در پوشش امداد و نجات جاده‌ای بر اساس استاندارد ملی قرار خواهند گرفت که امیدواریم با رعایت نکات ایمنی مردم و کاهش تصادفات این تجهیزات بکار نیایند و از آنها حداقل استفاده بشود.
به گفته محمودی، امسال برای ساخت و تجهیز پایگاه های امداد و نجات استان اصفهان ۶۰۰ میلیارد ریال اختصاص داده شده است.
بابک محمودی افزود: ۳۰ دستگاه خودرو امداد و نجات نیز برای استان اصفهان با اعتبار بیش از ۹۰۰ میلیارد ریال با تجهیزات خودروها اختصاص یافته و نیروی انسانی هم از سطح استان اصفهان برای این پایگاه‌ها جذب خواهد شد.
بابک محمودی به شارژ ذخیره استراتژیک انبارهای جمعیت هلال احمر استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این مهم یک اقدام اساسی است چرا که این انبارها در مرکز کشور قرار دارد و یکی از انبارهای مهم و حساس برای نگهداری اقلام محسوب می‌شود.

گفتنی است شهرستان کاشان با جمعیتی افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *