اجتماعی استان اصفهان تصاویر مرکزی

نایب‌رئیس شورای شهر اصفهان خبر داد: تجهیز سامانه اصپاک به گزینه پسماند سبز برای زمستان

نایب‌رئیس شورای شهر اصفهان خبر داد: تجهیز سامانه اصپاک به گزینه پسماند سبز برای زمستان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سامانه اصپاک به‌زودی به گزینه‌های دیگری همچون پسماند ویژه برای افرادی که پسماند خطرناک دارند یا پسماند سبز برای فصل زمستان مجهز می‌شود.

سیدامیر سامع با اعلام این خبر گفت: اصپاک پیش از اینکه سامانه‌ای برای اعلام درخواست جمع‌آوری پسماندهای خشک شهروندان از درب منازل و مراجعه سیستم جمع‌آوری باشد، با امکاناتی که به مرور در آن ایجاد می‌شود با شهروندان ارتباط مستقیمی در خصوص موضوع مدیریت پسماند برقرار می‌کند.

او افزود: سامانه اصپاک امکان انتخاب تحویل پسماند خشک یا پوست میوه دارد؛ اگر شهروندان پوست میوه‌ها را به‌صورت جداگانه تحویل دهند برای خشکاله، کود کمپوست یا سیستم هاضم که شهر به‌زودی به آن مجهز می‌شود، قابل استفاده است.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: سامانه اصپاک به‌زودی به گزینه‌های دیگری همچون پسماند ویژه برای افرادی که پسماند خطرناک دارند یا پسماند سبز برای زمستان مجهز می‌شود.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر علاوه بر فعالیت خودروهای سیار جمع‌آوری پسماندهای خشک که هفته‌ای یک‌بار در نقاط مختلف شهر تردد دارد، شهروندان اصفهانی روزهای دیگر نیز می‌توانند برای تحویل پسماندهای خشک به سامانه اصپاک درخواست دهند.

او با بیان اینکه با افزایش تعداد مشترکان اصپاک، این سامانه به مرور مجهز و قابلیت‌های جدید در آن تعریف می‌شود، گفت: در حال حاضر شهروندان می‌توانند با کسب ۵۰ امتیاز معادل ۱۴ میلیارد ریال بیمه آتش‌سوزی یک‌ساله برای منازل مسکونی دریافت کنند.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *