اجتماعی استان اصفهان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

تفاهم همکاری کمیته امداد با امور عشایر استان؛افزایش بهره مندی عشایر نیازمند از خدمات کمیته امداد استان اصفهان

تفاهم همکاری کمیته امداد با امور عشایر استان؛افزایش بهره مندی عشایر نیازمند از خدمات کمیته امداد استان اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

برای کاهش مشکلات جامعه عشایری و با هدف بهره مندی از توان و امکانات کمیته امداد، تفاهم نامه “طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی به جامعه عشایری” فی مابین کمیته امداد استان اصفهان و اداره کل امور عشایر منعقد شد. کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با اعلام این خبر، اظهار داشت: با هدف افزایش بهره مندی عشایر نیازمند از خدمات کمیته امداد، به منظور بهبود و توسعه وضعیت اجتماعی، اقتصادی و تولیدی ایشان تفاهم نامه طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی به این قشر از جامعه، با اداره امور عشایر استان منعقد شد.
کریم زارع با اشاره به تحت پوشش قراردادن خانوارهای عشایری و زنان سرپرست خانوار نیازمند این گروه از جامعه، ادامه داد: ارائه تسهیلات اشتغال به عشایر تحت حمایت و یا عشایر نیازمند ۵ دهک پایین درآمدی جامعه می تواند در توانمندسازی این خانوارها موثر باشد.
وی همچنین به برگزاری نمایشگاه و یا بازارچه های فصلی اشاره داشت و افزود: مطابق این تفاهم نامه، برنامه ریزی لازم برای حضور عشایر نیازمند تحت حمایت در این نمایشگاه ها فراهم و زمینه بازاریابی و فروش محصولات و تولیدات مددجویان مهیا خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان، با تاکید براینکه اداره کل امور عشایر، در این تفاهم نامه به شناسایی و معرفی عشایر نیازمند به شرط سکونت بیشتر ایام سال در استان اصفهان و دارا بودن دهک درآمدی یک تا پنج همکاری خواهد داشت، گفت: کلیه خدمات این نهاد از جمله حمایت از استعدادهای برتر و نخبگان عشایری، کمک هزینه های تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، کمک هزینه های درمان، جهیزیه و همچنین کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده طبق این تفاهم نامه برای عشایر نیازمند نیز فراهم خواهد شد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *