اجتماعی استان

سوء استفاده کلاهبرداران سایبری ازاپلیکیشن های جعلی

سوء استفاده کلاهبرداران سایبری ازاپلیکیشن های جعلی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : در مارکت های اندرویدی، نرم‌افزارهای متنوع در دسته‌بندی‌های مختلف عرضه می‌شوند که یکی از شگردهای کلاهبرداران، ساخت نرم‌افزارهای مخرب و سوءاستفاده‌های مالی و حیثیتی از کاربرانی است که اطلاعات چندانی در این خصوص ندارند.

وی در ادامه گفت: نخستین گام در راستای پیشگیری از سوءاستفاده‌های کلاهبرداران اینترنتی، دانلود و بارگزاری اپلیکیشن‌ها از سایت های مرجع و مارکت های معتبر و عدم دریافت اینگونه برنامه ها از طریق موتورهای جستجوگر است.

این مقام انتظامی در خصوص دسترسی‌های اپلیکیشن نصب‌شده بر روی تلفن همراه کاربران افزود: باید دقت شود که برنامه نصب‌شده بر روی تلفن همراه به چه بخش‌هایی از تلفن همراه توسط کاربر دسترسی می گیرد و نباید بدون توجه به نوع دسترسی، ارائه مجوز آن را تایید کنند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: در دانلود نرم‌افزارهای کاربردی باید به تعداد نصب برنامه توجه شود و نظراتی که دیگران درباره نرم‌افزار موردنظر داده‌اند نیز می‌تواند حاوی اطلاعات مهمی از عملکرد برنامه باشد.

سرهنگ مرتضوی در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: کلاهبرداران با تبلیغ نرم‌افزارهای جعلی در شبکه‌های اجتماعی افراد را ترغیب به دانلود و خرید می‌کنند و ‌مبالغی را مطالبه و کاربران را به درگاه‌های جعلی هدایت می‌کنند که این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت‌های غیرمجاز از حساب کاربران می‌شود، با توجه به اینکه این نرم‌افزارها به اطلاعاتی از جمله لیست مخاطبین و پیامک ها دسترسی می گیرند، پیامک های جعلی حاوی لینک دانلود برنامه را برای سایر کاربران نیز ارسال و ابعاد شگرد کلاهبرداری را گسترش می دهند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات
  1. bicho do dia

    سلام خبری بسیار جالب و درس دهنده بود درود بر شما

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *