اجتماعی استان اصفهان تصاویر مرکزی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان: «یکی از مصادیق حقوق عامه، حفظ سلامت و امنیت روانی جامعه است»

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان: «یکی از مصادیق حقوق عامه، حفظ سلامت و امنیت روانی جامعه است»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

در این مراسم سید محمد موسویان دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اصفهان یکی از معیارهای شکوفایی هر نظام را عدالت و اجرای صحیح آن دانست و بیان کرد: اجرای صحیح عدالت در هر نظام و جامعه ای ملاک و شرط اصلی در دوام، شکوفایی و پیشرفت در تمامی حوزه هاست.

وی افزود: بعد از انقلاب با حضور شهید دکتر آیت‌الله بهشتی (ره) به عنوان معمار دستگاه قضای اسلامی به عدالت قضایی به صورت ویژه نگریسته شد تا در سال ۹۹ که سند ارتقاءیافته تحول قضایی، تدوین و در دستور کار قرار گرفت تا این مسیر همچنان و با سرعت بیشتر در رسیدن به اهداف و سیاست ها ادامه یابد و تمامی اقدامات و برنامه ها بر اساس مفاد این سند ترسیم می‌شود.

موسویان در ادامه بر سیاست دستگاه قضایی بر صدور احکام جایگزین حبس در برخی جرائم غیرعمد تاکید کرد و گفت: سیاست دستگاه قضایی بر حبس زدایی و صدور احکام جایگزین حبس در جرائم غیرعمد است اما همچنان برخورد قاطع با مجرمان خشن، حرفه‌ای و سابقه‌دار در دستورکار خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در ادامه به موضوع احیای حقوق عامه توسط دادستان‌ها اشاره و اظهار کرد: یکی از وظایف مهم دادستان‌ها ورود به مسأله احیای حقوق عامه است که در این مورد دادستان‌ها نباید منتظر طرح شکایت از سوی افراد یا نهادها بمانند و چنانچه متوجه شوند که حقوق مردم در جایی مورد تجاوز و تعدی قرار گرفته باید سریعا ورود و اقدام قاطع و قانونی انجام دهند.

سید محمد موسویان در پایان، حفظ سلامت و امنیت روانی مردم را یکی از مصادیق حقوق عامه دانست و بر لزوم نظارت مستمر و دقیق بر آن توسط دادستان ها تاکید کرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه؛ فرج‌اله شاهسنایی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب مبارکه معرفی و از تلاش‌های مصطفی کافی دادستان پیشین این حوزه قضایی تقدیر شد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *