اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر مرکزی

بازگرداندن ۴۰ میلیارد از وجوه کلاهبرداری شده در فضای مجازی

بازگرداندن ۴۰ میلیارد از وجوه کلاهبرداری شده در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان از مسدود کردن حساب بانکی ۵۶۴ کلاهبردار اینترنتی و بازگرداندن ۴۰ میلیارد ریال به مال باختگان خبر داد.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با پیگیری های مجدانه ، تلاش شبانه روزی و رصد هوشمندانه کارشناسان پلیس فتا استان اصفهان حساب ۵۶۴ حساب بانکی مربوط به کلاهبرداران اینترنتی در شهریور ماه سال جاری مسدود و مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از این حساب ها کشف و به مال باختگان بازگردانده شد.

وی همچنین از شناسایی و مسدود سازی ۲۲۹ مورد لینک جعلی فیشنیگ در شهریور ماه خبر داد و گفت: دائر کنندگان این لنیک های جعلی با به دام انداختن کاربران نا آشنا اطلاعات کارت بانکی آنها را به سرقت برده و در فرصت مناسب اقدام به خالی کردن آنها می کردند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: درشهریور ماه سال جاری برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی و کلاهبرداری رایانه ای به ترتیب ۶۳ و ۴۵ درصد افزایش داشته است که این موضوع نشان می دهد هنوز شهروندانی که از اینترنت استفاده می کنند آگاهی لازم در خصوص نحوه استفاده از پایانه های فروشگاهی اینترنتی ندارند و به هشدارهای امنیتی در این خصوص توجه نمی کنند.

سرهنگ مرتضوی، عدم توجه به هشدارهای امنیتی ارائه شده، مراجعه به سایت های غیر مجاز از طریق لینک های ناشناس و ثبت اطلاعات بانکی در این لنیک ها، پرداخت بیعانه قبل از مشاهده و دریافت کالا و همچنین ثبت اطلاعات شخصی و خصوصی در سایت های ناشناس را از جمله دلایل به دام افتادن شهروندان در دام کلاهبرداران فضای مجازی عنوان کرد.

این مقام انتظامی در خاتمه با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتای استان به صورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند گفت: شهروندان می توانند هرگونه سوال، درخواست و یا مشاهده موارد مشکوک، یا گزارشات خود از جرایم فضای مجازی را در تمام ساعات شبانه روز با مرکز فوریت های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ درمیان بگذارند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *