اجتماعی استان اصفهان تصاویر حقوق بشر حوادث دین و اندیشه مرکزی

رییس کل دادگستری استان اصفهان: «نیمه دوم سال ۱۴۰۲ دوره رشد دادگستری استان اصفهان در امر رفع اطاله دادرسی»

رییس کل دادگستری استان اصفهان: «نیمه دوم سال ۱۴۰۲ دوره رشد دادگستری استان اصفهان در امر رفع اطاله دادرسی»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

در این نشست حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین اسداله جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان جنگ هشت ساله تحمیلی، دفاع مقدس را مظهر رشادت، جوانمردی، ایثار و مدیریت جهادی و کار خدایی دانست که حفظ و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی از دستاورد‌های مهم آن فرهنگ و مکتب نورانی است.
وی افزود: امروز با وجود تمام عزت، اقتدار و پیشرفت کشور در مواردی ، با مشکلاتی روبرو هستیم و راه برون‌رفت از این مشکلات در دست مدیرانی است که تفکر، توکل و عملشان دفاع‌مقدسی باشد.
رئیس دستگاه قضایی استان در ادامه، نیمه دوم سال ۱۴۰۲ را دوره رشد دادگستری استان در امر کاهش اطاله دادرسی خواند و خاطرنشان کرد: با عنایات ویژه‌ای که رئیس محترم قوه قضاییه به دادگستری استان داشته و اقداماتی که در خصوص جذب و شروع به کار قضات و کارمندان جدید در دادگستری استان انجام شد در کنار دیگر برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته و همچنین تلاش جهادی همه همکاران ما در دستگاه قضایی استان، نیمه دوم سال ۱۴۰۲ مشکل اطاله دادرسی در پرونده‌های قضایی استان تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین جعفری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از تلاش کارکنان دادگستری حوزه قضایی لنجان در امر رسیدگی به پرونده و تکریم ارباب رجوع، افزود: با تلاش همه همکاران ما در این حوزه قضایی، این دادگستری از حیث رضایتمندی مردم در رتبه دوم استان قرار گرفته است.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان تعداد نیروهای اداری اختصاص یافته به دادگستری لنجان را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: از تعداد ۲۷ کارمند جدید اختصاص یافته، تعداد ۱۷ نفر مشغول کار شده‌اند و مابقی نیز در آینده نزدیک کار خود را در این حوزه قضایی آغاز خواهند کرد.
وی همچنین از اختصاص دو قاضی به این حوزه قضایی در آینده نزدیک خبر داد.
رئیس دستگاه قضایی استان اصفهان بر لزوم جابجایی زندان زرین‌شهر به خارج از محدوده شهر تاکید و تصریح کرد: یکی از مشکلات حوزه قضایی لنجان، وجود زندان در محدوده این شهر است که با توجه به نامناسب بودن فضای داخلی و لزوم جابجایی آن به خارج از محدوده شهر و دستور رئیس محترم قوه قضاییه برای انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها، قطعه زمینی بدین منظور مشخص شده که برای ادامه این پروژه مسئولان مربوطه استانی و کشوری باید اقدامات موثرتری را در دستور کار قرار دهند.
شایان ذکر است در پایان این مراسم، با حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه، عبدالکریم شاهرخ به‌عنوان رئیس دادگستری و احمد کمالی به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنجان معرفی شدند و از زحمات داوود خوشنویس رئیس سابق دادگستری و سید داوود میرشفیعی دادستان سابق این شهرستان تقدیر به‌عمل آمد.
گفتنی است حضور در گلزار شهدای زرین‌شهر و تجدید میثاق با شهدا و بازدید از زندان، از دیگر برنامه‌های رئیس کل دادگستری استان در سفر به شهرستان لنجان بود.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *