اجتماعی اصفهان

حدود ۱۰ درصد از شهروندان هنوز با طرح جدید جمع‌آوری پسماندها آشنایی ندارند

حدود ۱۰ درصد از شهروندان هنوز با طرح جدید جمع‌آوری پسماندها آشنایی ندارند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در نخستین جمعه از اجرای طرح جدید جمع آوری پسماندهای خانگی طبق روزهای زوج و فرد هفته، تنها حجمی بالغ بر ۱۰۰ تن زباله از معابر فرعی شهر جمع آوری شد که نشان از مشارکت چشمگیر شهروندان در این طرح دارد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، طرح جمع آوری پسماندهای خانگی که تا پیش از این طبق روزهای زوج و فرد تقویم انجام می شد از چهارم تیرماه سال جاری به روزهای زوج و فرد هفته تغییر کرد. طرحی که اهداف متعددی همچون ایجاد یک روز تعطیل (جمعه) در هفته کاری پاکبانان و کارگران حوزه خدمات شهری و سهولت به یادسپاری روزهای مرتبط با جمع آوری زباله های خانگی برای شهروندان را دنبال می کند.

روز گذشته نخستین جمعه ای بود که بعد از آغاز این طرح، زباله های خانگی توسط کارکنان خدمات شهری جمع آوری نشد و باعث شد تا در برخی از معابر فرعی و کوچه ها حجمی اندک از زباله در پشت درب‌های منازل مشاهده شود.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان دراینباره می گوید: شامگاه جمعه ۱۰ تیرماه بالغ بر ۴۱۸ تن زباله از معابر اصلی و فرعی شهر اصفهان جمع آوری شد که ۱۰۰ تن از آن، مربوط به معابر فرعی و کوچه ها و مابقی مربوط به معابر اصلی و خیابان ها است.

مهدی بقایی تصریح کرد: طبق روال کاری معاونت خدمات شهری، ‌معابر اصلی و خیابان ها هرشب توسط پاکبان ها نظافت و زباله آنها جمع آوری می شود که شب گذشته نیز این اقدام از سوی این معاونت صورت گرفت.

او ادامه داد: اما زباله های معابر فرعی و کوچه ها طبق طرحی که از چهارم تیرماه آغاز شده، جمع آوری نشد. چون روزهای جمعه در این طرح مشمول جمع آوری زباله های خانگی نمی شود. بنابراین برخی از شهروندان در مناطق مختلف، از این موضوع بی اطلاع بودند و زباله هایشان را طبق روال قبل در پشت درب منازل قرار دادند که برآورد آن، حدود ۱۰ درصد از کل جمعیت شهر است.

به گفته او، به منظور تفهیم بهتر این طرح به این دسته از شهروندان، زباله های پشت درب منازل آنها شب گذشته جمع آوری نشد و صبح امروز (۱۱ تیرماه) پاکبانان نسبت به یادآوری جزییات این طرح به این شهروندان محترم اقدام کردند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در برخی از مناطق همچون منطقه ۹ همکاری بسیار چشمگیری از سوی شهروندان با اجرای این طرح صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: به زودی نسبت به اطلاع رسانی بیشتر در مناطق و محله هایی که اطلاع کمتری از جزییات طرح جدید دارند، اقدام می شود.

او با بیان اینکه حجم زباله های جمع آوری شده در شامگاه جمعه ۱۰ تیرماه نسبت به میانگین حجم زباله های جمع آوری شده در روز ۳۱ ماه های پیش از اجرای این طرح کمتر بوده است، تاکید کرد: میانگین حجم زباله روز ۳۱ ماه های پیش از اجرای این طرح بالغ بر ۵۲۰ تا ۵۴۰ تن بوده است در حالیکه شب گذشته حدود ۴۱۸ تن زباله جمع آوری شد که نشان از همکاری قابل توجه شهروندان دارد.

او خاطرنشان کرد: بی شک طرح جمع آوری پسماندهای خانگی طبق روزهای زوج و فرد هفته طرحی بسیار گسترده است که مشارکت شهروندان محترم، به اجرای هرچه بهتر آن، کمک فراوانی خواهد کرد.

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *