آئین رونمایی از کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» روز یکشنبه ۲۹ خرداد در فرهنگسرای خانواده برگزار گردید

آئین رونمایی از کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» روز یکشنبه ۲۹ خرداد در فرهنگسرای خانواده برگزار گردید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

_آئین رونمایی از کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» روز یکشنبه ۲۹ خرداد در فرهنگسرای خانواده برگزار گردید
آئین رونمایی از کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» به قلم رضا پورحسین عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، در هشتمین نشست «خانواده با کتاب» روز یکشنبه ۲۹ خرداد در فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان بیست و یکم، بوستان شفق برگزار گردید.
«نشستن بر نگاه دیگری» کتابی روانشناسی و رسانه‌ای است و ذکر این موضوع می‌پردازد که هرکس بخواهد در یک مناظره به شکل سازنده شرکت کند باید به این ادبیات آشنایی داشته باشد همچنین این کتاب سعی کرده مفهوم «درک اندیشه دیگری» که در ادبیات روان‌شناختی با واژه دیدگاه‌گیری تعبیر می‌شود به‌گونه‌ای بیان کند که وقتی آن اندیشه، تصور یا نقل شود؛ تحلیل و نقد آن با کمترین سوگیری و کاملاً امانتدارانه صورت بگیرد.
رضا پورحسین در این کتاب تلاش کرده تا عوامل گفت‌وگوی همدلانه و موانع تحقق آن را با نگاه روان‌شناختی و تجربیات رسانه‌ای که داشته و دارد، توصیف و تبیین کند وی در این کتاب «گوش دادن» با شنیدن را متفاوت می‌داند و می‌گوید کسانی می‌توانند نظرات دیگران را نقد کنند، که آن را به‌خوبی گوش کرده و در نقدشان از ورود قالب‌های شناختی و سوگیری‌های هیجانی جلوگیری کنند.
کتاب «نشستن بر نگاه دیگری» با زیرعنوان «دیدگاه‌گیری: درک چشم‌انداز و دیدگاه دیگری» در ۲۰۷ صفحه توسط انتشارات جام جم در سال ۱۴۰۰ به چاپ رسیده است.
رضا پورحسین متولد ۱۳۳۸، دارای سوابقی نظیر عضویت در هیأت ممیزه دانشگاه تهران، عضویت در کمیته واژه‌گزینی شورای عالی زبان و ادب فارسی، ریاست شورای هنر سازمان صداوسیما و … است.
رضا پورحسین از مدیران قدیمی صدا و سیما است و هم اکنون ریاست دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده دارد.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *