⚘بصیرت و جهاد تبیین⚘ کمیته سیاسی جبهه همنا استان همدان تقدیم میکند

⚘بصیرت و جهاد تبیین⚘ کمیته سیاسی جبهه همنا استان همدان تقدیم میکند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

«جهاد تبیین» عنوان جدیدی است که این روزها بر زبان مسوولان نهادهای مختلف جاری شده و برگرفته از جوهره بیانات مقام معظم رهبری “مدظله العالی” خطاب به آحاد جامعه به ویژه احزاب سیاسی می باشد. ایشان در این بیانات تأکید فرمودند: «خیلی از حقایق هست که باید تبیین بشود. در قبال این حرکت گمراه‌کننده‌ای که از صد طرف به سمت ملّت ایران سرازیر است و تأثیرگذاری بر افکار عمومی که یکی از هدف‌های بزرگ دشمنان ایران و اسلام و انقلاب اسلامی است… «حرکت تبیین» خنثی‌کننده‌ این توطئه‌ دشمن و این حرکت دشمن است. … این فضای عمومی در کنار مشکلاتی که ممکن است به وجود بیآورد، برکات بزرگی هم دارد؛ می‌توانید افکار درست را، افکار صحیح را منتشر کنید، پاسخ به اشکالات را، پاسخ به ابهام‌آفرینی‌ها را در این فضا با استفاده‌ از این امکان منتشر کنید و می‌توانید در این زمینه به معنای واقعی کلمه جهاد کنید.
تشریح چیستی موضوع بیان شده توسط رهبر معظم انقلاب که رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی از آن به عنوان، جهاد تبیین یاد می‌کنند و وظیفه‌ای که در این راستا بر دوش نهادهای مختلف به ویژه احزاب انقلابی وجود دارد، جزء الزامات یک تبیین جهادی محسوب می‌شود.
شاید بتوان گفت که «جهاد تبیین» در جایی معنا پیدا می‌کند که به آن، جبهه حق علیه باطن یا تشخیص درست از غلط خطاب می‌شود. ممکن است در هر جامعه‌ای، اتفاقاتی رخ دهد که برداشت‌ها و خروجی‌های ناشی از آن‌ها در اذهان عمومی متفاوت و حتی خلاف یکدیگر باشند. همچون جریاناتی که کشور ما طی سال‌های گذشته در آن رخ داده و به ویژه آنکه جمهوری اسلامی با معضل بزرگی به نام رسانه‌های معاند رو به رو است.
با توجه به اهمیت موضوع ، جلوگیری از هر گونه سوءبرداشت‌ها و نظراتی خلاف واقع که از عدم تبیین صحیح اتفاقات نشئت می‌گیرد، موضوع جهاد تبیین بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.
هر یک از اهالی فرهنگ و هنر،احزاب، دانشگاه، رسانه، اقتصاد، سیاست و… نیز که در اجتماع کنونی، وظیفه خدمت به مردم را دارند، باید با این وظایف آشنا شوند و به تبیین صحیح حوزه فعالیت خود مشغول شوند.
📌روابط عمومی جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *