درخشش اصفهان در رقابت بین‌المللی جوایز الهام بخش و ابتکارات شهرهای دوستدار کودک

درخشش اصفهان در رقابت بین‌المللی جوایز الهام بخش و ابتکارات شهرهای دوستدار کودک

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از برگزیده شدن سه اقدام ارزشمند شهرداری اصفهان به عنوان‌شهر دوستدار کودک در رقابت بین المللی جوایز الهام بخش و ابتکارات شهرهای دوستدار کودک جهان (۲۰۲۱) خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، وحید مهدویان که ریاست شورای اجرایی شهر دوستدار کودک را نیز بر عهده دارد، با اعلام این خبر گفت: ۳ اقدام شهرداری اصفهان به عنوان شهر دوستدار کودک در کتابچه جوایز الهام بخش و نمونه ابتکارات شهرهای دوستدار کودک جهان(۲۰۲۱) توسط یونیسف به چاپ رسیده است.

وی در این باره توضیح داد: جوایز الهام بخش شهر دوستدار کودک در سال۲۰۲۱ برای دومین بار در دنیا با هدف ارائه راهکار و انجام پروژه‌های تاثیرگذار جهت ارتقای حقوق کودکان و ساختن شهری بهتر و زیباتر برای آنها توسط یونیسف برگزار شد و اصفهان با دومین حضور پررنگ خود در این رقابت‌ها توانست موفق به چاپ ۳ اقدام ارزشمند در راستای اهداف شهر دوستدار کودک در کتابچه جوایز الهام بخش شود.

آن طور که معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان خبر داد، این رقابت‌ها در ۶ گروه شامل مشارکت کودکان، حاکمیت کودکان، حمایت اجتماعی و کاهش فقر، ارائه خدمات اجتماعی به کودکان، محیط زیست امن و پاکیزه، بازی و اوقات فراغت برنامه ریزی شده بود و اصفهان توانست در بخش مشارکت کودکان با ایجاد شورای مشورتی، گروه حمایت اجتماعی با حمایت از کودکان کار و ارائه خدمت اجتماعی به آنها و همچنین در بخش بازی و اوقات فراغت با ایجاد زمین‌های بازی خلاقانه حائز این جایگاه شود.

همت شهرداری برای ساختن شهری زیست پذیر و امن برای کودکان

مهدویان با بیان اینکه طرح دستیابی به شهر دوستدار کودک به عنوان بخشی از اقدامات و همکاری‌های مشترک یونیسف و وزارت کشور اجرایی شده است، تاکید کرد: اگرچه هدف از چاپ این کتاب، معرفی برترین‌ها نیست و در آن برای پاس داشتن حقوق کودکان تلاش شده، اما شهرداری اصفهان با شرکت در این رقابت‌ها بار دیگه همت و چشم انداز خود را برای ساختن شهری زیست پذیر و امن تر برای کودکان به اثبات رساند.

به گفته معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، هدف دبیرخانه شهر دوستدار کودک این است که عنوان شهر دوستدار کودک در حد شعار باقی نماند و بتوان از ظرفیت‌ها و نظرات همه کودکان و نوجوانان در مدیریت شهری استفاده کرد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *