اجتماعی استان اصفهان تصاویر چندر رسانه دین و اندیشه فرهنگ و هنر مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

حمایت از مددجویان نخبه با نگاه توانمندسازی

حمایت از مددجویان نخبه با نگاه توانمندسازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مددجویان نخبه در زمینه های مختلف علمی-پژوهشی، علوم قرآنی، ورزشی، فرهنگی- هنری و مخترعین، مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، همزمان در آغاز دهه کرامت با تبریک فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، بیان داشت: این نهاد همواره برای افزایش ظرفیت های فکری روحی مددجویان نخبه تا رسیدن به عرصه کسب و کار، برنامه های مختلف حمایتی داشته است.

کریم زارع با اشاره به اینکه افزایش حمایت از نخبگان تحت پوشش از رویکردهای اصلی این نهاد است، ادامه داد: امداد برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت یک وظیفه عام و برای برنامه ریزی رشد نخبگان یک وظیفه ویژه دارد، که با این نگاه به توانمندسازی بیشتر جامعه کمک خواهد شد.

زارع وظیفه ویژه در رشد این قشر برجسته و نخبه را اولویت برنامه ریزی برای اشتغال و ادامه فعالیت آنان دانست و افزود: قطعا در این مسیر مشکلات و محدودیت هایی وجود دارد اما با حمایت و مساعدت نیکوکاران می توان بصورت ویژه برنامه ریزی نمود تا با تمام امکانات موجود، در همه حوزه ها به هر نحو ممکن که فضای نخبگان ایجاب کند، خدمت کنیم.

وی با اشاره به آیه شریفه فإن مع العسر یسرا، گفت: مددجویان نخبه تفسیر مجسم این آیه شریفه هستند که با مجاهدت و صبر، روح خود را تربیت کرده و از دل سختی ها و مشکلات به نخبگی و کمال رسیده‌ و اکنون جزء گنجینه‌های این نهاد مقدس هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به رویداد ملی “دختران ماه” به عنوان نخستین و بزرگترین اجتماع دختران نخبه و استعداد برتر تحت حمایت کمیته امداد کشور در سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) در شهر مقدس قم، اظهار داشت: در این همایش تعدادی از نخبگان استان اصفهان نیز اعزام شده اند.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *