پهلوانان و پیشکسوتان ورزش باستانی در اصفهان تقدیر شدند

پهلوانان و پیشکسوتان ورزش باستانی در اصفهان تقدیر شدند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

ویژه برنامه «ضرب و زنگ» با محوریت تجلیل از پهلوانان صاحب امتیاز «زنگ و ضرب از درب» در منطقه یک شهرداری اصفهان، روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه در زورخانه علی قلی آقا برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، در این برنامه که به مناسبت بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای برگزار شد، ورزشکاران این رشته ضمن اجرای حرکات ورزشی به ذکر دلاوری‌ها و جوانمردی‌های امیرالمومنین علی علیه السلام و پهلوانان نامدار ایرانی همچون پوریای ولی پرداختند.

در این مراسم، مجید نادرالاصلی رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نبرد امام علی علیه السلام با عمر بن عبدود، بر لزوم ترویج روحیه جوانمردی و تمسک به سیره علوی و منش پهلوانی و جوانمردی تاکید کرد.

اهدای لوح تقدیر، یادمان و تجلیل از پهلوانان صاحب امتیاز «ضرب و زنگ از درب» از دیگر بخش های این مراسم بود که با حضور مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان و عضو شورای اسلامی شهر، انجام گرفت.

مجتهد پهلوان «سید مرتضی مستجاب الدعوه»، پهلوان حاج سید «محمود عقیلی»، پهلوان حاج «مصطفی اورک شیرانی»، پهلوان حاج «علی شیرانی»، پهلوان حاج «حسن یاران»، پهلوان حاج «اکبر ماه‌آور‌پور»، پهلوان حاج «محسن پهلوان صادق» و پهلوان حاج «علی یکدانه» از پهلوانانی بودند که در این مراسم از آنها تجلیل شد.

لازم به ذکر است، امتیاز «ضرب و زنگ از درب» نوعی امتیاز ویژه است که از سوی فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به پهلوانان دارای حد نصاب امتیاز اعطا می‌شود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *