تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها، مطالبه جدی کلانشهرها است

تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها، مطالبه جدی کلانشهرها است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با اشاره به بررسی روند تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها گفت: این آیین نامه در کش و قوس‌های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود.


به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، «سعید ابراهیمی» صبح امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در چهارمین «نشست کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان‌شهرهای کشور» اظهار کرد: امروزه حوزه منابع انسانی در شهرداری‌ها با چالش‌های مختلفی مواجه است، لذا این نشست با سه موضوع «بررسی روند تصویب آیین نامه استخدامی شهرداری ها»، «تبدیل وضعیت ایثارگران» و «بررسی حقوق و مزایای کارکنان» برای وفاق نظر و مشورت برگزار شده است.
او ایجاد اتفاق نظر و پیگیری مطالبات به صورت جمعی را مهمترین هدف برگزاری این سلسله جلسات دانست و درباره روند تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها تصریح کرد: این آیین نامه در بررسی های بین مجلس و دولت متوقف شده است و باید با یک حرکت و مطالبه دسته جمعی این موضوع پیگیری شود؛ چرا که در صورت تصویب این آیین نامه، مشکلات ناشی از تبدیل وضعیت نیروها و بحث قراردادهای کارکنان رفع می شود.


ابراهیمی خاطرنشان کرد: مطالبه جدی ما تصویب آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها است، لذا در این جلسه مقرر شد که راهکارهای رفع این موضوع با کمک نمایندگان هر کلانشهر پیگیری شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه پیگیری این موضوع از مسیر مجمع نمایندگان هر استان بسیار راهگشاست، گفت: بر این اساس شهرداری اصفهان به عنوان دبیر کمیته منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه ریزی کلان شهرها با همکاری برخی اعضا، متن واحدی را تهیه می‌کند تا کلانشهرها از طریق مجمع نمایندگان خود در مجلس، این موضوع را پیگیری کنند.
او بررسی افزایش حقوق و دستمزد کارکنان با توجه به مصوبات جدید دولت برای سال ۱۴۰۱ را از دیگر چالش‌های پیش روی شهرداری‌های کلانشهرها دانست و اظهار کرد: این موضوع تاثیر زیادی در هزینه های جاری شهرداری می‌گذارد.
او از تشکیل کارگروهی ذیل منابع انسانی کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها خبر داد و افزود: این‌کمیته ظرفیت‌های قانونی در این زمینه را شناسایی می‌کند تا همزمان به صورت موازی با مراجع قانونی همچون سازمان شهرداری‌ها و سازمان امور اداری و استخدامی کشور، رایزنی و مکاتبه صورت گیرد.


معاون شهردار اصفهان در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران هم گفت: مجموعه شهرداری‌ها در حال تلاش برای انجام تکالیف قانونی هستند و بزرگترین مزیتی که برگزاری این کمیته و یا نشست های دوره ای کلانشهرها دارد این است که یک هماهنگی، اتفاق نظر و اتحاد بر روی موضوعات واحد شهری همراه با تصمیمات مشخص برقرار می‌شود، چرا که حرکت های انفرادی و تک روی‌ها اصولا منجر به حصول نتیجه نمی‌شود.
او پیگیری این مصوبات را بر عهده دبیر کمیته منابع انسانی دانست و خاطرنشان کرد: اگر این طرح به نتیجه نرسد، برای طرح چالش به کمیسیون معاونان برنامه‌ریزی کلان شهرها می‌رود و در صورت نیاز از ظرفیت مجمع شهرداران کلانشهرها استفاده می‌شود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *