سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت:مردم هیچ گونه نگرانی درخصوص کمبود کالاهای اساسی در سطح شهرستان نداشته باشند،اقلام مورد نیاز تامین می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز اسحاق شفیعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:اکنون در وضعیت خاصی از کار های استراتژیک کشور قرار داریم و هرگونه قلم و درج خبر اشتباهی موجب ایجاد جو متشنجی در کشور و سطح شهرستان می شود بنابراین رسانه ها در این خصوص دقت لازم داشته باشند.
وی افزود:طبق گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکنون هنوز هم ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف نشده و مردم باید خودشان کمک کنند تا این کاری را که دولت شروع کرده، انجام دهد و جلوی رانت و گرانفروشی ها گرفته شود.

‌شفیعی تصریح کرد:در یکی دو روز آینده قند و شکر را برای توزیع اعلام می کنیم و علاوه بر برنج و برخی دیگر اقلام،قند و شکر نیز باید در سامانه رهتاب ثبت شود.
وی یادآور شد:همکاران ما و اداره صنعت‌ومعدن روزانه در حال بازدید از اصناف هستند و رسانه ها و مردم هرگونه تخلفی را که از اصناف مشاهده کرده اند اعلام کنند تا از صنف هایی بازدید شود که دچار تخلف هستند و نظارت شود تا مشکلی حل شود.

سرپرست جهاد کشاورزی اردستان خاطرنشان کرد:مردم هیچ گونه نگرانی درخصوص کمبود کالاهای اساسی در سطح شهرستان نداشته باشند،اقلام مورد نیاز تامین می شود و مردم کمک کنند تا این دوران را پشت سر بگذرانیم.
شفیعی تاکید کرد:مرکز اعلام قیمت ها در سطح شهرستان درخصوص اقلام خوراکی فقط جهاد کشاورزی است و سعی داریم راهکارهایی را ارائه کرده و به آن عمل کنیم که مردم در آرامش باشند و نگـرانی آنها کم‌تر شود.
وی تصریح کرد:از فروردین ماه تاکنون حدود ۱۰ هزار کیلو برنج تایلندی بین ۷۰ عامل توزیع، پخش شده که در شهر اردستان ۴۶ درصد،بخش زواره ۳۰ درصد و ۱۶ درصد مهاباد است.
سرپرست جهادکشاورزی اردستان گفت:مقدار توزیع اقلام خوراکی در هر بخش و شهرستانی به نسبت سرانه جمعیت اعلامی است و عوامل توزیع در سطح شهر اردستان ۴۲ مغازه یا فروشگاه،زواره ۱۹ مغازه و مهاباد ۱۱ فروشگاه است.
شفیعی ادامه داد:مقدار برنج هندی ۲۰ تن و پاکستانی ۸ ‌تن بوده که به همین نسبت توزیع شده،شکر سهم خانوار ۲۱ تن،شکر سهم صنف و اصناف ۲۶ تن و ۲۵ تن قند توزیع شده است.
وی با اشاره به توزیع ۲۷ تن روغن در سطح شهرستان،خاطرنشان کرد:مواد اولیه روغن در گمرک وجود دارد و بارگیری های آن برای کارخانه ها انجام شده اما شاید احتمال اینکه تولید جدید متوقف شده این است که نرخ جدید اعمال شود ولی فعلا روغن های قبلی که سهمیه آن را داریم با نرخ قبلی توزیع می شود.
سرپرست جهاد کشاورزی اردستان ادامه داد:در جلسه ای که به صورت وبیناری با وزیر جهاد کشاورزی و دیگر مسئولین کشوری داشتیم،مسئولان قضایی اعلام کردند که از این به بعد قاضی سیار همراه تیم های بازرسی از اصناف باشد و در همان موقع حکم مربوطه صادر و اجرا شود.
شفیعی در خصوص محاسن آزادسازی آرد،تصریح کرد:در این شرایط آرد آزاد به نانواها داده می شود،دستگاه های پوز را ثبت نام کرده و هر فردی که برای خرید مراجعه می کند نان را به قیمت دولتی خریده و همچنین کد ملی فرد نیز ثبت می شود و نانوا نیز بر اساس فروش خود در ماه،پایان هر ماه یارانه خود را دریافت می کند.
وی ادامه داد:با روش آزادسازی آرد دیگر بحث قاچاق و خرید و فروش آن در میان نیست،همچنین در خصوص نهاده های دامی نیز دامدار باید به تعداد دام های سرشماری شده نهاده خود را تحویل بگیرد و از طریق دامدار کارت نیز یارانه واریز می شود.
سرپرست جهاد کشاور‌زی اردستان با بیان اینکه همچنان توزیع نهاده های دامی ادامه دارد،یادآورشد‌:تا به امروز نیز توزیع نهاده های دامی با ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی برای دامداران انجام شده و فعلا مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
شفیعی بر ضرورت داشتن دامدار کارت برای دامداران تاکید و گفت:دامدارانی که تاکنون نسبت به گرفتن دامدارکارت اقدام نکرده اند هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام مراجعه کنند چرا که اگر قرار باشد یارانه برای دامداران پرداخت شود از طریق همین کارت است.
وی در خصوص نانوایی ها بیان کرد:نانوایی ها درخصوص تعطیلات غیرمترقبه ای که ممکن است برایشان ایجاد شود هماهنگی لازم را انجام دهند همچنین تصمیم گرفته‌ایم زمانی که پخت نمی‌کنند سهمیه آرد آنها را کم کنیم.

انتهای پیام /*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *