سارق هزار میلیاردی در دام پلیس

سارق هزار میلیاردی در دام پلیس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

فرمانده انتظامی استان از دستگیری سارقی که به ۱۰۰ منزل دستبرد زده بود ، خبر داد و ارزش مجموع اموال مسروقه توسط این فرد را بالغ بر هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
سردار” محمدرضا میرحیدری” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد از منازل و وصول شکایت فراوان از سوی شهروندان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت اما چون این سارق تک رو و بسیار حرفه ای بود و از خود هیچ اثری برجا نمی گذاشت دستگیری او نیز با مشکل همراه بود.
وی افزود: سرانجام در آستانه عید سعید فطر همکاران من در پایگاه غرب پلیس آگاهی استان اصفهان با صدها نفر ساعت کار شبانه روزی و تخصصی این سارق را شناسایی و در یک عملیات کاملاً پیچیده و ضربتی وی را دستگیر کردند که در تحقیقات صورت گرفته به ۱۰۰ فقره سرقت منزل اعتراف کرده است.


فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه این سارق جوان تنها ۲۵ سال سن دارد گفت: این فرد  کوله ای را بر پشت خود گذاشته و با یک دوچرخه در محلات مختلف پرسه زنی می کرد و بعد از انتخاب سوژه های خود در فرصتی مناسب که منازل خالی از سکنه بودند با ترفندی خاص وارد منزل شده و بیشتر هم اشیای قیمتی و ارزشمند شامل طلاجات،سکه، نقره جات، وجه نقد و ارز های خارجی را سرقت و آنها را  داخل کوله پشتی خود گذاشته و به راحتی با همان دوچرخه ای که با آن به محل آمده بود از صحنه متواری می شده است.


فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف تعداد بی شماری طلاجات، سکه، نقره جات، وجه نقد و ارز های خارجی در بازرسی از مخفیگاه متهم خبر داد و گفت: با توجه به ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان، ارزش مجموع اموال به سرقت رفته و مکشوفه از متهم  بالغ بر هزار میلیارد ریال است.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شناسایی تعدادی از مال باختگان و تحویل اموال مسروقه به آنان گفت: از شهروندانی که طی چند ماه گذشته منازل آنها مورد دستبرد قرار گرفته می خواهم که برای پیگیری پرونده و شناسایی اموال مکشوفه به پایگاه غرب پلیس آگاهی استان اصفهان مراجعه کنند.


سردار میرحیدری، کوتاهی و کم توجهی مردم در حفظ و نگهداری اموال و دارایی های خود را زمینه ای برای موفقیت این گونه سارقان عنوان کرد و گفت: ظرفیت های خوبی در بانک ها فراهم شده و مردم می توانند اشیای با ارزش و طلاجات مازاد خود را در صندوق امانات بانک ها نگهداری کنند همچنین مردم می توانند برای پیشگیری از سرقت، منازل خود را به تجهیزات ایمنی نظیر دزدگیر، دوربین مداربسته و …مجهز کرده و در مجتمع های مسکونی و محلات از نگهبانان مطمئن و وابسته به شرکت های انتظام استفاده کنند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان از شهروندان خواست به تردد افراد غریبه در محلات و مجتمع های مسکونی خود حساس باشند و درصورت مشاهده چنین افرادی سریعاً موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به ماموران پلیس اطلاع دهند و به راحتی اجازه ندهند افراد غریبه وارد محلات یا مجتمع های مسکونی آنها شوند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *