آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی ابلاغ شد

آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی با امضای معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد.

🔹به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سنم به نقل از خبرگزاری ایرنا، هیات وزیران در راستای تعیین شعار سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور مبنی بر «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی» را به تصویب رساند.

🔸آیین‌نامه مذکور با هدف هموار کردن زمینه تحقق کشاورزی دانش‌بنیان و کمک به افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، افزایش بهره‌وری از طریق رسوخ دانش و فناوری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، ارتقای توان و تاب‌آوری کشور در تامین کالاهای اساسی و توسعه زنجیره محصولات فناورانه تهیه و تدوین شده است.

🔹شایان ذکر است، مطابق ماده (۷) آیین‌نامه مذکور؛ وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با کمک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از طریق عملیاتی‌سازی سهم‌بری دانش از تولید کشاورزی (سدات) بسترهای نفوذ دانش و فناوری در بخش کشاورزی و در نتیجه ارتقای بهره‌وری کشاورزی را با اولویت مزارع کوچک مقیاس عملیاتی کند، به گونه‌ای که هر سال ۲۰ درصد تحت پوشش این طرح قرار گیرد.

🔸دستورالعمل نحوه بهره‌مندی از سهم دانش در تولید کشاورزی، ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه، توسط وزارت جهاد کشاورزی تهیه و ابلاغ می‌شود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *