اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر چندر رسانه حوادث مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

کلاهبرداری جوان شیاد از ۱۰ مرد کهنسال

کلاهبرداری جوان شیاد از ۱۰ مرد کهنسال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری جوان شیادی که با ترفندی خاص از ۱۰ فرد کهنسال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود خبر داد.
سرهنگ” حسین تُرکیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی شکایت تعدادی از افراد کهنسال مبنی بر اینکه از سوی یک جوان شیاد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات خود دریافتند هنگامی که افراد کهنسال برای دریافت وجه نقد به باجه عابر بانک مراجعه می کردند فرد کلاهبردار به آنها نزدیک شده و به بهانه کمک و مساعدت در انجام عملیات بانکی کارت و رمز آنها را اخذ و با تعویض کارت اعلام می داشته که دستگاه کارت شما را ضبط کرده و باید برای دریافت آن به بانک مراجعه کنید.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: افراد کهنسال هنگامی که به بانک مراجعه می کردند، متهم کارت را با خود برداشته و به سرعت از محل دور می شد و سپس در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب مال باختگان می کرد.
سرهنگ تُرکیان ادامه داد: با تکمیل شدن تحقیقات کارآگاهان اقدامات تخصصی و پلیسی خود را برای شناسایی و دستگیری این فرد شیاد آغاز کرده و سرانجام با رصد هوشمندانه خود هویت او را بدست آورده و محل سکونتش را در یکی از شهرک های اطراف شهرستان اصفهان مورد شناسایی قرار دادند.
این مقام انتظامی عنوان داشت: کارآگاهان بلافاصله با هماهنگی مرجع قضائی متهم را در منزلش دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند که پس از مواجه با مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از ۱۰ فرد کهنسال و برداشت ۴۵۰ میلیون ریال از حساب آنان اقرار کرد.
تُرکیان با بیان اینکه متهم پس از اقرار صریح به جرم خود برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد گفت: به افراد کهنسال توصیه می کنیم هرگز به پیشنهاد کمک افراد غریبه پاسخ مثبت نداده و کارت خود و رمز عبور آن را در اختیار دیگران نگذارند و برای انجام عملیات بانکی افراد مورد اطمینان فامیل را با خود همراه کرده و یا از کارمندان بانک کمک بگیرند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *