اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر چندر رسانه حوادث خراسان رضوی شرق مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

رد پای خواهران جاعل از اصفهان تا مشهد

رد پای خواهران جاعل از اصفهان تا مشهد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۲ خواهر که با جعل مدارک، یک دستگاه خودروی خارجی را به نام خود سندزده و به قیمت ۱۸میلیارد ریال به فرد دیگری فروخته بودند طی عملیاتی پیچیده توسط کارآگاهان این پلیس در شهر مشهد خبر داد.
سرهنگ” حسین تُرکیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان اصفهان مبنی بر اینکه خودروی توقیف شده وی توسط فرد ناشناسی با مدارک جعلی ترخیص شده است موضوع در دستور کار ویژه کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های تخصصی صورت گرفته مشخص شد، همسر این فرد به دلیل اختلافی که با وی داشته مهریه خود را به اجرا گذاشته و بر اساس حکم مرجع قضائی خودروی این فرد که از ارزش بالایی برخوردار بود توقیف و به پارکینگ منتقل می شود و بعد از یک سال اختلاف این زوج رفع شده و برای ترخیص خودرو به پارکینگ مراجعه می کنند اما با تعجب می بینند که خودروی آنها توسط فرد ناشناسی با استفاده از مدارک جعلی ترخیص شده است.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: با رصد هوشمندانه کارآگاهان و استعلامات صورت گرفته در نهایت مشخص شد وکالت نامه ای جعلی بین فرد شاکی و یک خانم تنظیم و سپس این خانم با در دست داشتن وکالتنامه مربوطه و جعل نامه اداره اجرایی اسناد رسمی مبنی بر رفع بازداشت خودروی مذکور و همچنین اخذ نامه ترخیص خودرو از یگان توقیف کننده، مدارک را جهت ترخیص خودرو به دفتر خدمات انتظامی ارائه و خودرو را ترخیص کرده است.
وی ادامه داد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد فرد مذکور پس از ترخیص خودرو آن را به نام خواهر خود منتقل و او نیز این خودرو را به مبلغ ۱۸ میلیارد ریال به فرد دیگری فروخته و به صورت قطعی انتقال داده است.
سرهنگ تُرکیان تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته خریدار خودرو شناسایی و پس از تائید خرید خودرو از خواهران مذکور تحقیقات گسترده و رصد هوشمندانه ای برای شناسایی و دستگیری این متهمان انجام گرفت و در نهایت محل سکونت خواهران جاعل در شهر مشهد شناسایی شدند که بلافاصله کارآگاهان پس از اخذ نیابت قضائی به این شهر عزیمت کرده و متهمان را در عملیاتی ضربتی دستگیرکردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان پس از دستگیری برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شهر مشهد شده و با قرار مناسب روانه زندان شدند گفت: این پرونده همچنان مفتوح بوده و تحقیقات به منظورابعاد بیشتری از این جرم توسط کارآگاهان کماکان ادامه دارد.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *