اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر چندر رسانه حوادث مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

هشدار به مسافران در خصوص برنامه های جعلی پرداخت عوارض آزادراه

هشدار به مسافران در خصوص برنامه های جعلی پرداخت عوارض آزادراه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

رئیس پلیس فتا استان در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری از مالکان خودرو در برنامه های جعلی پرداخت عوارض الکترونیکی آزاد راه هشدار داد.
سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : از زمان الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در برخی از آزاد راه های کشور از ابتدای سال جاری تا کنون و عملی شدن این سامانه ها،  پیام هایی مبنی برالزام پرداخت عوارضی برروی گوشی تلفن همراه مالکان خودرو ارسال می شود.
وی عنوان داشت: برخی از مالکان خودرو به جهت نگرانی از اعمال جریمه عدم پرداخت عوارض خودرو با جستجو در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بدون توجه و اطمینان به اعتبار سایت ها و برنامه های کاربردی اقدام به ثبت اطلاعات کارت بانکی در درگاه های تقلبی ویا نصب برخی از برنامه های کاربردی جعلی می کنند که همین امر باعث از دست رفتن اطلاعات کارت های بانکی مالکان خودرو و در نتیجه برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می شود.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن هشدار در خصوص وجود درگاه های پرداخت تقلبی و برنامه های کاربردی جعلی گفت: مالکان خودرو پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو خود را از طریق سایت ها و برنامه های کاربردی معتبر انجام دهند و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنند.
سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: از شهروندان می خواهم درصورت مشاهده هرگونه تخلف درفضای‌مجازی، نظیرکلاهبرداری‌های اینترنتی، برنامه های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *