اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر چندر رسانه مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

کلاهبرداری اینترنتی در قالب سفر زیارتی

کلاهبرداری اینترنتی در قالب سفر زیارتی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

سرهنگ غلامرضا براتی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه گفت :در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در فضای مجازی او را فریب داده و مبلغ ۷۱میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت : شاکی مدعی بود در یکی ازسایت های تبلیغاتی با یک آگهی در زمینه” تور زیارتی مشهد مقدس ” مواجه شده و با فرد مورد نظر تماس برقرار می کند که از او مبلغ ۷۱میلیون ریال تقاضا می کند .

سرهنگ براتی ادامه داد:فردشاکی نیز فریب خورده و مبلغ درخواستی را علیرغم هشدار پلیس درخصوص سایتهای تبلیغی مبنی بر عدم واریز وجه تا قبل از دریافت خدمات بدون دریافت هیچ گونه مدرک و نشانی به حساب آن فرد شیاد واریز می کند. این مقام انتظامی بیان داشت : ماموران پلیس فتا با بررسی های تخصصی در فضای مجازی متهم را شناسایی ونسبت به دستگیری وی اقدام شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان به مردم توصیه کرد: قبل از خرید اینترنتی و واریز وجه به حساب فروشنده باید اطلاعات کافی از سایت مورد نظر،شخص فروشنده و جنس خریداری شده بدست آورند و تا زمانی که آن جنس را مشاهده و از صحت و سالم بودن آن اطمینان حاصل نکرده اند از پرداخت وجه خودداری نمایند مجرمان سایبری با ترفندهای مختلفی مانند ثبت آگهی‌های اغوا کننده در سایتهای واسط با قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی آن و یا انجام فروش‌های ویژه و ارسال لینک‌های جعلی، اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت برده و اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب هموطنان می‌کنند که لازم است کاربران هنگام خرید از کانال‌ها و سایت‌های ثبت آگهی هوشیاری لازم را داشته باشند و تا زمانی که جنس مورد نظر خود را دریافت نکرده‌اند و از کیفیت آن اطمینان حاصل نکرده‌اند، وجهی را پرداخت نکنند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *