اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر جنوب چندر رسانه دین و اندیشه شرق شمال غرب فرهنگ و هنر مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

توزیع ۱۰ هزار جلد کتابچه نسیم آگاهی بخش در بین معلمان پرورشی استان اصفهان

توزیع ۱۰ هزار جلد کتابچه نسیم آگاهی بخش در بین معلمان پرورشی استان اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

سرهنگ عزیزاله سپهوند بیان داشت: یکی از مهمترین برنامه های پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان اصفهان در هفته ناجا برگزاری همایش بزرگ تعامل فرمانداران، دهیاران ، اعضای شوراهای شهر و روستا و همچنین شهرداران با پلیس با حضور وزیر کشور و به صورت ویدئو کنفرانس  است که این برنامه در روز دوشنبه همزمان با سومین روز هفته ناجا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه  ما در شهر ها شهردار و شهربان داریم افزود: این درحالی است که  ما در روستا ها  دهیار داریم اما  دهبان نداریم و بنابر این ناجا در راستای رویکرد عمومی کردن پیشگیری اجتماعی از جرم به دنبال ده بان در روستاها است تا به کمک این افراد   اقدامات پیشگیرانه از جرم  را در روستاها و دهستان ها انجام شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه گففت: یکی دیگر از برنامه های این پلیس در هفته ناجا  رزمایش یگان های حفاظتی دستگاه های اجرایی است که این رزمایش در استان های اصفهان، خراسان رضوی و تهران بزرگ برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این رزمایش با حضور مسئولان استانی به ویژه استاندار و مدیرکل دادگستری استان و با شرکت کلیه یگان های حفاظتی که در سایر سازمان ها همچون منابع طبیعی، میراث فرهنگی، پلیس فرودگاه، پلیس راه آهن، یگان جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست و … به همراه عوامل یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان اجرا می شود.

این مقام انتظامی تجلیل از نگهبانان محله و مدیران مؤسسات حفاظتی و مراقبتی تحت نظارت پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان اصفهان و همچنین برگزاری  جشنواره رؤسای کلانتری های نمونه را از دیگر برنامه های هفته ناجا عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در طول هفته ناجا خدمات ویژه ای  از سوی  کلانتری ها و پاسگاه ها ارائه می شود اظهار داشت: در این هفته با همکاری اداره کل اموزش و پرورش استان  ۱۰ هزار جلد از این کتابچه “نسیم آگاهی بخش” چاپ و در اختیار معلمان پرورشی قرار می گیرد و این معلمان مطالب این کتابچه ها را در راستای آگاه سازی به دانش اموزان و خانواده های آنها آموزش می دهند.

سرهنگ سپهوند  افزود:  در این کتابچه  توصیه هایی در خصوص پیشگیری از جرایم نظیرسرقت، کلاهبرداری، جعل و … و آگاه سازی مردم پیرامون آسیب های اجتماعی به ویژه فضای مجازی و حتی اقدامات بعد از وقوع جرم که باید مال باختگان انجام دهند آورده شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: استان اصفهان به عنوان اولین استان چیزی در حدود ۱۰۰ هزار جلد از کتابچه نسیم اگاهی بخش را تا کنون چاپ  و در اختیار کارکنان ادارات و سازمان ها و خانواده های آنها قرار داده است که این اقدام با استقبال چشمگیری نیز همراه بوده است.

انتهای پیام /*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *