اجتماعی استان اصفهان اقتصادی بهداشت تصاویر تهران جنوب چندر رسانه شرق شمال غرب مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

۳میلیون دانش‌آموز واکسن کرونا تزریق کردند،پیش‌بینی مراکز اختصاصی واکسیناسیون دانش‌آموزان در برخی استان‌ها

۳میلیون دانش‌آموز واکسن کرونا تزریق کردند،پیش‌بینی مراکز اختصاصی واکسیناسیون دانش‌آموزان در برخی استان‌ها

پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از واکسیناسیون ۳ میلیون دانش‌آموز خبر داد و گفت: در برخی استان‌ها با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، پایگاه‌های اختصاصی واکسیناسیون دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

مهرزاد حمیدی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان، اظهار کرد: از زمانی که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم آغاز شد که بر این اساس تعداد زیادی از این گروه از دانش‌آموزان در سامانه واکسیناسیون ثبت‌نام کرده و با مراجعه به پایگاه‌های تجمیعی واکسن زدند.

وی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا فردا(چهارشنبه)، بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز واکسن خود را تزریق کردند.

حمیدی از پیش‌بینی مراکز اختصاصی واکسیناسیون دانش‌آموزان در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرده است که با هماهنگی وزارت بهداشت و دانشگاه‌ علوم پزشکی استان‌ها در بعضی مناطق که لازم است جهت تسریع فرایند واکسیناسیون دانش‌آموزان، مراکزی پیش‌بینی شود، اقدام کند.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به واکسیناسیون معلمان بیان کرد: برای فرهنگیان نیز در کنار مراکز تجمیعی وزارت بهداشت، ۴۲۷ مرکز اختصاصی پیش‌بینی شد که معلمان، فرهنگیان، مربیان مهدهای کودک و عوامل اجرایی مدارس واکسن زدند.

وی افزود: بیش از ۹۰ درصد فرهنگیان دُز اول و دُز دوم واکسن خود را تزریق کردند البته یک بخشی از فرهنگیان واکسن آسترازنکا تزریق کردند که دُز بعدی آن، ۳ ماه طول می‌کشد؛ بعضی از فرهنگیان هم دچار بیماری شدند که ۶ هفته مجاز نبودند که واکسن تزریق کنند.

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *