تعیین تکلیف سریع کالاهای موجود در انبارهای سازمان املاک تملیکی استان در دستور کار قرار گرفت

تعیین تکلیف سریع کالاهای موجود در انبارهای سازمان املاک تملیکی استان در دستور کار قرار گرفت

رییس کل دادگستری استان: «تعیین تکلیف سریع کالاهای موجود در انبارهای سازمان املاک تملیکی استان در دستور کار قرار گرفت»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

جلسه مسؤولان عالی قضایی، انتظامی، امنیتی و اطلاعات با موضوع بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص کالاهای انبارهای سازمان املاک تملیکی استان تشکیل شد.

محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان در این جلسه با تأکید بر لزوم تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان املاک تملیکی گفت: با توقیف و ضبط کالاهای قاچاق و تشکیل پرونده قضایی این کالاها که بعضاً مرتبط با سفره مردم نیز می شود تا تعیین تکلیف از مراجع مربوطه در انبارها نگهداری می‌شود و این امر هم باعث تضییع، فساد و افت قیمت شدید آن می شود.

وی افزود: در قانون ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان با بهره مندی از آن در خصوص تعیین تکلیف کالاهای موجود در این انبارها اقدام نمود و در این نشست به مسؤولان مربوطه در ادارات گمرک، سازمان املاک تملیکی و تعزیرات اعلام شد تا هرچه سریع تر نسبت به عرضه این کالاها به بازار برای مصرف عموم، به خصوص اموالی که از مایحتاج ضروری مردم می باشد، اقدام لازم صورت پذیرد.

ایشان خاطرنشان کرد: در خصوص کالاهای فاسد شدنی تصمیم و اقدام سریع انجام می شود، لیکن در خصوص سایر اموال و کالاها نیز باید تا قبل از صدور حکم قطعی که بعضاً زمان بر است، از سوی مراجع رسیدگی‌کننده با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در قانون و همکاری و تدبیر مدیران نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام لازم صورت پذیرد.

رییس کل دادگستری استان ادامه داد: راهکار هم در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش بینی شده با اینن توضیح که سازمان اموال تملیکی نظریه کارشناسی خود را همراه با لیست کالاهایی که با گذشت زمان از نظر کمی و کیفی افت قیمت پیدا می کنند و یا تاریخ مصرف معین دارند به سازمان تعزیرات اعلام و سازمان باید به قید فوریت دستور فروش یا معدوم نمودن آنها را حسب مورد صادر نماید.

شایان ذکر است پس از این جلسه رییس کل دادگستری و دیگر مسؤولان حاضر از انبار های سازمان املاک تملیکی استان بازدید به عمل آوردند و مقرر شد کمیته مربوطه به صورت مستمر و منظم تشکیل جلسه دهد و در جلسات بعدی از دیگر سازمان های مرتبط از جمله معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و مدیر سازمان جهاد کشاورزی دعوت بعمل آید.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید