دولت هند خواستار کاهش وابستگی خودروسازان به چین شد

دولت هند خواستار کاهش وابستگی خودروسازان به چین شد

دولت هند خواستار کاهش وابستگی خودروسازان به چین شد

دولت هند از خودروسازان این کشور خواست تا وابستگی خود به چین را کاهش دهند.

پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از بلومبرگ، آمیتابه کانت دبیرکل سازمان نیتی‌آیوگ که در زمینه سیاست‌گذاری در این کشور فعالیت می‌کند، گفت: مهم است که برخی قطعات اصلی خودرو که از چین و فقط به خاطر قیمت رقابتی وارد می‌شود در داخل هند تولید شوند.

در واقع دولت هند از خودروسازان این کشور می‌خواهد تا وابستگی خود در واردات برخی قطعات الکترونیکی خودرو و دیگر لوازم یدکی از چین را کاهش دهند.دولت هند به دنبال بازطراحی چرخه تأمین صنعت خودروسازی در این کشور است.

کانت در این باره گفت: ما نباید به یک کشور واردکننده قطعات الکترونیکی خودرو تبدیل شویم. از آنجا که طی ماه‌های گذشته شاهد بالا گرفتن تنش مرزی بین چین و هند به عنوان دو کشور با بیشترین جمعیت در جهان هستیم طرف هندی به دنبال بازطراحی ساختار چرخه تأمین کالاها در این کشور و کاهش وابستگی به پکن است.

به طور کلی شیوع کرونا و تنش‌های تجاری در سطح بین‌الملل با چین باعث شده تا برخی کشورها به فکر فاصله گرفتن از این کشور بیفتند.

کانت می‌گوید: هند برای واردات برخی قطعات خودروهای برقی و دیگر قطعات الکترونیکی به چین وابسته است و این مسأله نه تنها باید به حداقل برسد بلکه باید به طور کامل از بین برود.

این مقام هندی می‌گوید ما باید از طریق افزایش تولید داخل و کاهش وابستگی به واردات مخاطرات موجود در چرخه تأمین خود را از بین ببریم.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید