پرداخت بیش از ۳۳ میلیارد تومان وام اشتغال به نیازمندان اصفهانی

پرداخت بیش از ۳۳ میلیارد تومان وام اشتغال به نیازمندان اصفهانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

در پنج ماه نخست امسال بیش از ۳۳ میلیارد تومان وام اشتغال به نیازمندان اصفهانی پرداخت شد و ۹۱۳ نفر از مددجویان تحت حمایت خودکفا شدند.

محمدرضا کیانی، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به اینکه این نهاد در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها، تمام ظرفیت ها و تلاش خود را برای اشتغال نیازمندان بکار گرفته است، گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان مردادماه سالجاری ۹۵۷ فقره تسهیلات اشتغال به متقاضیان نیازمند واجد شرایط با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان پرداخت شد.
وی با بیان اینکه ۶۸۶ فقره وام از طرح های تکمیلی سال گذشته پرداخت شده است، افزود: ۲۱ فقره تسهیلات به ارزش ۵۵۰ میلیون تومان نیز با مشارکت بانک مهر ایران و ۱۳۴ فقره وام هم به ارزش یک میلیارد و ۹۸۵ میلیون تومان از صندوق امداد ولایت پرداخت شد.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان اصفهان از خودکفایی ۹۱۳ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در چهار ماهه اول امسال خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم امسال با حمایت طرح های تولیدی مددجویان، خانواده های بیشتری خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شوند.

کیانی در پایان بیشترین طرح های اشتغال را در حوزه های مشاغل خرد و صنایع کوچک اعلام کرد و گفت: بیشترین طرح های اشتغال متمرکز بر فعالیت های خدماتی، آرایشگری، خیاطی، صنایع دستی، فرش و گلیم بوده است و از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۹۲ طرح صنایع دستی، فرش و گلیم اجرا شده است.
انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید