ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی برابر دوره قبل می‌شود

ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی برابر دوره قبل می‌شود

خضریان: ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی برابر دوره قبل می‌شود

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است که ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی در دوره ۴۸ در همه رشته‌ها به مجموع ظرفیت دوره ۴۷ برگردد.

پایگاه خبری احوال نیوز ، علی خضریان ، با اشاره به نشست امروز (سه شنبه ۱۹ مرداد ماه) کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به شکایت واصله در زمینه ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی، جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان مجلس، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی، دبیر شورای گسترش وزارت بهداشت برای رسیدگی به این شکایت تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این نشست، ضمن طرح موضوع و اهمیت تامین نیروی پزشک متخصص برای مناطق محروم و تایید این مهم از سوی وزارت بهداشت، مواردی مورد توافق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت از جمله اینکه ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی در دوره ۴۸ در همه رشته‌ها به مجموع ظرفیت دوره ۴۷ برگردد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: البته در کمیسیون تاکید شد چون در مناطق دور دست نیاز به نیروهای متخصص داریم، آموزش نیز با اولویت شهرهای غیر تهران افزایش یابد تا در مجموع به ظرفیت مدنظر برسیم.

خضریان بیان کرد: کمیسیون اصل۹۰ با عنایت به استدلال وزارت بهداشت مبنی بر عدم ضرورت افزایش سهمیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، اصراری بر افزایش ظرفیت در یک دانشگاه مشخص ندارد، بلکه می‌خواهیم ظرفیت آموزش و خدمت برای مناطق دور دست که نیاز وجود دارد، برای دانشجویان فراهم شود.

وی گفت: همچنین مقرر شد تا حد امکان ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی دوره ۴۸ در برخی رشته‌ها بر اساس نیاز وزارت بهداشت و درمان افزایش پیدا کند.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید