پیشبرد مذاکرات توطئه بدخواهان ایران را نقش بر آب کرد

پیشبرد مذاکرات توطئه بدخواهان ایران را نقش بر آب کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: پیشبرد مذاکرات اتمی در دولت یازدهم، امکانی فراهم آورد تا توطئه بدخواهان ایران نقش بر آب شود.

پایگاه خبری احوال نیوز به مقل از مهر ، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی صبح امروز (دوشنبه) در نشست رئیس‌جمهور با مدیران ارشد دولت تدبیر و امید در دولت‌های یازدهم و دوازدهم که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به فعالیت های دولتِ روحانی، گفت: ضروری است نکاتی را پیرامون دولت یازدهم و دوازدهم و زحمات بی دریغ جناب روحانی و همراهان او در دولت اشاره کنم.

وی اظهار کرد: نخست، باید بگویم که در دوره ریاست جمهوری روحانی از «منجیق فلک سنگ فتنه می‌بارید»؛ باید انصاف داد که شخص رئیس جمهور بر سایر کارگزاران نظام اسلامی در دولت تدبیر و امید سینه خویش را سپر بلای کشور و انقلاب کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: به جرات می‌توان گفت که هیچ دولتی در جمهور اسلامی ایران با این حجم از معضلات و مشکلات مواجه نبوده است.

صالحی با بیان اینکه بروز بلایا و سوانح طبیعی مانند سیل، زلزله و خشکسالی از یک سو و اعمال سیاست فشار حداکثری و ظالمانه و نیز شیوع ویروس منحوس کرونا از سوی دیگر معجونی تلخ و زهرآگین را پدید آورد، اظهار داشت: در این میان، تشدید خصومت و عداوت از جانب دشمنان خارجی و بروز و ظهور برخی بداخلاقی های سیاسی در عرصه داخلی بر جان فرسایی و روح گزایی، شرایط موجود افزود.

وی خاطر نشان کرد: اما به رغم همه محرومیت ها و محدودیت های ایجاد شده در مسیر حرکت دولت تدبیر و امید، به یمن الطاف الهی و به برکت پشتوانه مردمی این دولت، شرایط لازم برای دستیابی به دو پیروزی چشم گیر فراهم آمد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: اول، پیشبرد مذاکرات اتمی در دولت یازدهم که از رهگذر هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری و به واسطه تدابیر جناب روحانی امکان پذیر شد، امکانی فراهم آورد تا توطئه بدخواهان ایران نقش بر آب شود و دشمنان عنود ما در پیشبرد اهداف خود ناکام شوند.

صالحی اضافه کرد: دوم اینکه، بعد از بدعهدی دولت پیشین ایالات متحده و خروج این کشور از توافق «برجام» بسیاری از ناظران جهانی منتظر بر هم خوردن تعادل دولت و گرفتار شدن دولتمردان کشورمان در گرداب نا به سامانی های علاج ناپذیر بودند.

وی اظهار کرد: باید شهادت بدهیم که این دولت علیرغم تحمل جراحات به وجود آمده از هجوم بی امان پیکان های زهرآگین در میدان جنگ طاقت فرسای اقتصادی از پا درنیامد و با توکل، استقامت و حمایت های مردمی به راه خود مقتدرانه ادامه داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اینجانب به عنوان یکی از قدیمی‌ترین افراد دست اندرکار برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان گواهی می‌دهم که پرتو تدابیر اتخاذ شده از سوی نظام جمهوری اسلامی و به واسطه تحرکات هوشمندانه دولت در عرصه دیپلماسی هسته‌ای، شرایط امروز ما با شرایط سال ۹۲ بسیار متفاوت است.

صالحی تاکید کرد: امروزصنعت هسته‌ای کشور با اقتدار و صلابتی روزافزون در مسیر رشد و تعالی گام برمی‌دارد و این در حالی است که دشمنان ما با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مدام بر این ادعای بی مبنای خود پا فشاری می‌کردند که در این دولت توان و ظرفیت برنامه هسته‌ای ایران به کلی در سراشیب انحطاط و انهدام افتاده است.

وی بیان کرد: اما پس از تصویب قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران در مجلس شورای اسلامی این واقعیت بر دوستان ما هویدا شد که بن‌مایه‌ها و ستون‌پایه های این صنعت ملی از هر گزندی مصون است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اینجانب افزون بر این اجازه می خواهم تا به این نکته اشاره کنم که بعضی عزیزان شرایط سخت این دولت را درک نکردند و بر خلاف توصیه های مکرر رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اتحاد و انسجام اسلامی و همدلی و هم افزایی ملی از مرزهای نقد مشفقانه و انتقاد منصفانه عبور کردند.

صالحی فزود: ناگفته پیداست که چنین مواجهه و تقابلی با دولت مستقر که در معرض هجوم دشمنان خارجی قرار گرفته است، با روح موازن دینی و مبانی اخلاق اسلامی در تضاد است. اینجانب بر این باورم که چنانچه همه ما قاعده بازی سیاسی را رعایت می کردیم و مصالح ملی را بر منافع گروهی و جناحی رجحان می دادیم دستاوردهای بیشتری نصیب ایران بزرگ می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: در پایان واجب می‌دانم که از زحمات رئیس جمهور جهت صیانت از منافع ملت بزرگ ایران سپاسگزاری کنم؛ اینجانب از آغاز دهه هشتاد و همزمان با ایفای نقش در مقام نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از پیش با توانمندی ها و خصوصیات جناب روحانی مواجه شدم و پیش و بیش از هر خصیصه ای تیزبینی او در تشخیص فراز و فرود تحرکات دیپلماتیک و فهم عمیق تحولات سیاسی در صحنه جهانی نظر اینجانب را به خود جلب کرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: بدون تردید حسن روحانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین یاران و حواریون امام خمینی (ره) از سرمایه های ارزشمند کشورمان است و بر همه ما فارغ از هرگونه گرایش، عقیده و سلیقه سیاسی فرض است که پاسدار حرمت این بزرگان باشیم و به این حقیقت عیان عطف توجه نماییم که تنها حضرات معصومین و اولیا دین به زیور عصمت آراسته بوده و از هرگونه سهو و خطا مبرا هستند.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید