اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر چندر رسانه دین و اندیشه فرهنگ و هنر یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

برپایی بیش از ۳۵۰ پایگاه برای جمع آوری نذورات

برپایی بیش از ۳۵۰ پایگاه برای جمع آوری نذورات

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

همزمان با نزدیک شدن به عید سعید قربان، برای کمک به معیشت نیازمندان، بیش از ۳۵۰ دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان، آماده دریافت نذورات خیران است.

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با تاکید بر اینکه این عید سعید، یکی از مناسبت های ویژه مذهبی برای کمک به مددجویان است، اظهار داشت: این نهاد “طرح نذر قربانی” را برای هدفمند کردن نذورات مردمی در بیش از ۳۵۰ پایگاه اجرا خواهد کرد.

کریم زارع با اشاره به اینکه قربانی کردن از جمله سنت‌های حسنه در دین مبین اسلام است، گفت: در دفاتر امداد و مراکز نیکوکاری خدماتی از جمله جمع آوری نذورات، ذبح، بسته بندی و توزیع گوشت قربانی، به همشهریان اصفهانی ارائه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان با تاکید بر اینکه مردم نیکوکار با هر توان مالی می‌توانند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند، گفت: قیمت دام ارائه شده در این مراکز بر اساس نرخ مصوب خواهد بود و هزینه ای برای عملیات ذبح از مراجعه کنندگان دریافت نمی شود، همچنین این عزیزان می توانند در صورت تمایل، همه یا بخشی از قربانی خود را برای کمک به مددجویان کمیته امداد اختصاص دهند.
وی ادامه داد: در سال گذشته با همت مردم خیر و نیکوکار استان بیش از ۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان به صورت نقدی و یا اهدای گوشت قربانی و بیش از ۲۰۰ راس دام سبک با نظارت شبکه دامپزشکی استان ذبح و در میان نیازمندان توزیع شد.

زارع با اشاره به سنت پسندیده عقیقه گوسفند، افزود: کمیته امداد استان در همه ایام سال  با توجه به نیت خیران و به نیابت از آنها آماده انجام قربانی و توزیع آن در میان نیازمندان واقعی می باشد.  

وی با اعلام اینکه علاوه بر پایگاه‌های جمع‌آوری نذورات، با توجه به شرایط کرونایی برای حفظ سلامتی مردم نیک اندیش استان، روش‌های الکترونیکی نیز فراهم است از خیران درخواست کرد؛ با شماره گیری کد#۱*۰۳۱*۸۸۷۷* و یا واریز به کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۰۲۵۰۹ برای ارائه نذورات خود اقدام کنند.

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *