اجتماعی استان اصفهان اقتصادی تصاویر تهران سیاسی فرهنگ و هنر

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه

پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه

وزارت تعاون، به منظور بهره‌گیری اثربخش و حداکثری از توان نیروهای مسلح در مسیر توسعه اقتصادی کشور، آیین‌نامه اجرایی مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را به هیئت دولت ارائه کرده است.

پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، براساس بند (۷) اصل (۴۳) قانون اساسی، یکی از ضوابط اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، تربیت افراد ماهر به نسبت احتیاج برای توسعه و پیشرفت کشور می‌باشد. همچنین بنا بر اصل (۱۴۷) قانون اساسی، دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی و جهاد سازندگی، با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده کند در حدی که به آمادگی رزمی ارتش آسیبی وارد نیاید.

در این خصوص و پیرو دستور مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح شکل گرفته و دستاوردهایی در حوزه آموزش مهارتی و توانمندسازی سربازان حاصل شده است. ایشان در ابلاغیه “طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه” تاکید ویژه‌ای بر ایجاد آمادگی برای ورود به بازار کار و اشتغال‌پذیری جامعه هدف و هماهنگی کامل نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی داشته‌اند. به همین منظور اشتغال این گروه در دستور کار مشترک ستاد نیروهای مسلح و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

باتوجه به آنچه ذکر شد، وزارت فوق به استناد اصول (۴۳)، (۱۴۷) و (۱۳۸) قانون اساسی، آئین نامه اجرایی (سند) مهارت آموزی اشتغال کارکنان وظیفه را که با مشارکت قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به منظور هماهنگی و هم‌سویی حداکثری دستگاه‌های اجرایی و ستاد نیروهای مسلح تنظیم شده است، جهت سیر مراحل بررسی و تصویب به هیئت دولت ارائه نموده است.

گفتنی است این آئین نامه مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت طی می‌کند.

انتهای پیام /*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *