بایدن دچار اشتباه بزرگی در مورد کره شمالی شد

بایدن دچار اشتباه بزرگی در مورد کره شمالی شد

اشتباه بزرگی که بایدن مرتکب شد

پایگاه خبری احوال نیوز ، کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد که “جو بایدن” رئیس جمهوری ایالات متحده پس از آنکه برنامه هسته ای پیونگ یانگ را تهدیدی جدی خواند «مرتکب اشتباه بزرگی» شده و هشدار داد که ایالات متحده با «بحرانی خارج از کنترل» روبرو خواهد شد.

به گزارش برنا از یونهاپ، «وون جونگ گون» مدیرکل امور آمریکا وزارت امور خارجه کره شمالی این اظهارات را پس از آن بیان کرد که بایدن هفته گذشته در اولین سخنرانی خود در کنگره متعهد شد که با متحدانش همکاری خواهد کرد تا “تهدیدهای جدی” از سوی کره شمالی را از طریق دیپلماسی باز دارد.

این مقام کره شمالی افزود: مسلم است که رئیس اجرایی ایالات متحده با توجه با طرح این دیدگاه، اشتباه بزرگی مرتکب شده است. اکنون که سیاست جدید ایالات متحده در قبال کره شمالی روشن شده است، ما هم مجبور خواهیم شد اقدامات مربوطه را با شدت تمام به پیش ببریم در حالی که زمان برای آمریکا از دست می رود.

وون اظهار کرد: اگر قرار باشد آمریکا اینگونه به روابط با جمهوری دموکراتیک خلق کره بیاندیشد این کشور در آینده نزدیک با بحرانی بدتر و خارج از کنترل روبرو خواهد شد زیرا هنوز سیاست منسوخ شده جنگ سرد را حفظ کرده است.

وی افزود: “دیپلماسی” و “بازدارندگی شدید” که بایدن از آنها برای رفع تهدیدهای کره شمال استفاده کرد “یک تابلوی تبلیغاتی جعلی برای پوشاندن اقدامات خصمانه آن کشور” و “وسیله ای برای تهدید هسته ای” کره شمالی است.

کد خبر ۶۰۸۰

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *