هشدار پلیس فتا: ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت شگرد جدید کلاهبرداری از شهروندان

هشدار پلیس فتا: ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت شگرد جدید کلاهبرداری از شهروندان

هشدار پلیس فتا: ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت شگرد جدید کلاهبرداری از شهروندان

ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت شگرد جدید کلاهبرداری از شهروندان

پایگاه خبری احوال نیوز ، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی ، رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: ارسال پیامک یا ایمیل و تبلیغات در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان “ثبت‌ نام کارت اعتباری سهام عدالت” می‌تواند به سرقت اطلاعات هویتی و همچنین برداشت غیرمجاز از حساب بانکی کاربران منجر شود.

سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : به دلیل شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلات اقتصادی در حوزه کسب‌وکار و بعد از اعلام دولت مبنی بر اعطای کارت اعتباری سهام عدالت، برخی از افراد سودجو با طراحی سایت‌ها و درگاه‌های جعلی، سعی دارند با شیوه‌های مختلف و بهره بردن از مهندسی اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کنند.

وی افزود: در این شیوه از کلاهبرداری، مجرمان با ارسال پیام از طریق پیامک، ایمیل، پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان “ثبت‌نام کارت اعتباری سهام عدالت” کاربران را فریب داده و از تکمیل ظرفیت درخواست این وام خبر می‌دهند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: این پیام‌ها حاوی لینک‌هایی با عنوان “ثبت‌نام وام سهام عدالت” بوده و از کاربران می‌خواهند تا با کلیک و ورود به صفحه یا سایت موردنظر، اطلاعات هویتی و بانکی خود را به‌صورت کامل ثبت کنند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: در فرآیند ثبت نام و دریافت این وام برابر اطلاع رسانی صورت گرفته هیچ گونه نیازی به مراجعه به بانک یا سازمان های دولتی نیست، فقط لازم است از طریق اینترنت بانک و زیر سامانه طراحی شده درخواست خود را در یکی از بانک های عامل که از طرف نهادهای دولتی معرفی و تایید شده اند به ثبت برسانند.

رئیس پلیس فتای اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه تماس تلفنی، پیامک یا لینک ارسالی جهت ثبت نام کارت اعتباری سهام عدالت موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، قسمت ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند تا با این دست اعمال مجرمانه برخورد قانونی شود.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *