ماجرای ۱۲ روز خانه‌نشینی و استعفای جهانگیری بعد از حادثه بنزین / جهانگیری استعفا کرد اما نمی‌گذاشتند

ماجرای ۱۲ روز خانه‌نشینی و استعفای جهانگیری بعد از حادثه بنزین / جهانگیری استعفا کرد اما نمی‌گذاشتند

ماجرای ۱۲ روز خانه‌نشینی جهانگیری

دبیرکل حزب ندای ایرانیان جزئیاتی جدید از استعفا و خانه‌نشینی جهانگیری در آبان سال ۹۸ اعلام کرد.

پایگاه خبری احوال نیوز ، صادق خرازی، فرزند آیت‌الله خرازی از افراد تاثیرگذار دهه‌های قبلی حوزه علمیه است. او چند سالی است که حزب ندای ایرانیان را با رویکرد اصلاح‎‌طلبی تأسیس کرده است. صادق خرازی درباره استعفا و خانه‌نشینی جهانگیری در آبان سال ۹۸ افشاگری کرد.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجو، آقای جهانگیری شاید ده­‌ها موضوع در دلش باشد که نخواهد بگوید. آقای جهانگیری بعد ماجرای بنزین آبان ماه، ۱۲ روز در خانه نشست و وزرا به دنبالش رفتند و وی را برگرداندند.


 
*یعنی استعفا داده بودند؟
 
بله. چرا این‌ها را نمی­‌گویند؟ بیایند و به مردم بگویند. این‌ها باید برای جامعه و مردم گفته شود. اگر نمی­‌خواهیم شفاف باشیم و فکر می­‌کنیم مردم غریبه هستند، مردم نامحرم هستند؛ همین راه را ادامه بدهند، همین طور که تا به حال ادامه دادند و کار به قضاوت تاریخ بسپارند.
 
*شما دو نکته اساسی در مواجهه اصلاحات با دولت بیان کردید. یکی اینکه فرمودید که یکسری قول‌­هایی در سال ۹۶ به آقای جهانگیری داده‌­اند و اعمال نشد. یک پارادوکس این میان مطرح است که بعد از آمدن ترامپ و اعمال تحریم‌­هایی که انجام شد. یکسری موضوعات و نابسامانی‌­های ارزی به وجود آمد اینطور می­‌گویند که دلار ۴۲۰۰ تومانی دستپخت آقای جهانگیری بود و مامور شد تا بیاید به مردم بگوید. این مسئله متناقض است!
 
من نمی‌دانم، خود آقای جهانگیری باید بیاید روشنگری کند. من در جلسات نبودم و براساس شنیده­‌های خودم می­‌گویم؛ براساس آگاهی‌های فردی خودم عرض می­‌کنم. شاید موضوعاتی که می­‌گویم این قسمتش قابل مناقشه باشد، امیدوارم روشنگری کنند.
 
آقای جهانگیری، خروجی یک عقل جمعی و جلسه جمعی را آمد و بیان کرد مثل یک سخنگوی دولت. سخنگوی دولت که مسئول اجرایی قوانین نیست. آقای جهانگیری خودش می‌­گوید که فداکاری کردم و کسی نبود که جلو بیاید. آقای روحانی گفتند و من آمدم بیان کردم و بازار به خاطر اعتباری که ایشان در بخش صنعت داشت؛ ۸ سال وزیر بود ایشان بیاید صحبت کند و التیام و آرامش در بازار مستقر شود و جلوی التهاب را بگیرند.
 
*جهانگیری وقتی کاری از دستش برنمی‌آید بیخود پای دولت می‌ایستد
 
من سخنگوی آقای جهانگیری نیستم؛ تازه منتقد ایشان هستم. آقای جهانگیر وقتی نمی‌­تواند کاری کند، بی­خود پای این شیوه می‌­ایستد. نقد ما به آقای جهانگیری این است که وقتی زمینه کار برایش فراهم نبود، برای چه ادامه داد.
 
*حتی چندبار اصلاح طلبان هم پیشنهاد استعفا به ایشان دادند؟ این حرف درست است؟
 
بله، خودش هم استعفا کرد و نمی‌گذاشتند. در نهاد‌هایی هم در جا‌های مختلف مصلحت نمی‌­دانستند که آقای جهانگیری برود؛ لذا همه این‌ها در فرایند سیاسی ایران نقش داشته‌­اند.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید