آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟ / تنها پروژه ایرانی در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌المللی فیلم «روتردام» هلند

آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟ / تنها پروژه ایرانی در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌المللی فیلم «روتردام» هلند

به‌عنوان تنها پروژه ایرانی در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌المللی فیلم «روتردام» هلند؛
همراهی دو تهیه‌کننده فرانسوی و آلمانی با پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» حضور موفقی در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌‌المللی فیلم «روتردام» هلند داشت و با همراهی دو تهیه‌کننده فرانسوی و آلمانی خود، رو به جلو گام برمی‌دارد.
بخش «سینه‌مارت» CineMart که نخستین، معتبرترین و بزرگ‌ترین بازار تولید مشترک در جهان به‌شمار می‌رود؛ امسال سی و هشتمین دوره آن به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در روزهای ۱۳ تا ۱۷ بهمن ماه جاری (۱ تا ۵ فوریه ۲۰۲۱) در کنار پنجاهمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فیلم «روتردام» Rotterdam در کشور هلند برگزار شد و «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» Do you know anything about Omid?جدیدترین و دومین پروژه سینمایی کیوان کریمی کارگردان مستقل سینمای ایران؛ در دومین حضور بین‌المللی خود، به‌عنوان تنها پروژه ایرانی و محصول مشترک کشورهای ایران، فرانسه و آلمان در کنار آثاری از کشورهای مختلف جهان، در این رویداد معتبر سینمایی حضور موفقی داشت و کریمی در کنار برگزاری جلسات متعدد تخصصی با تهیه‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، نمایندگان فروش و … با نشریه معتبر «اسکرین دیلی» Screen Daily و سایت جشنواره بین‌المللی فیلم «روتردام» نیز به گفت‌وگو نشست.


سایت جشنواره بین‌المللی فیلم «روتردام» در مطلبی به پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» اشاره کرد و اینکه کارگردان این پروژه، آن را در بخش «سینه‌مارت» ارائه کرد و از طریق شایستگی‌های خود، در این مرحله نیز حضور موفقی داشت.
در ادامه این مطلب آمده است: این اعتماد، کریمى را نسبت به کار و عمل خود بسیار زیاد امیدوار کرده است، کاری که خودش می‌گوید برای وی ارزشمند است. او پس از مسافرت به پاریس؛ روی این فیلمنامه، به‌خوبی کار کرد. کریمی به مفهوم هنر وفادار است، ایده‌ای که به او اطمینان می‌دهد؛ می‌تواند این پروژه را در شهر تهران پایتخت ایران فیلمبرداری کند.
همچنین «اسکرین دیلی» در مطلبی با اشاره به اینکه پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌‌المللی فیلم «روتردام» حضور داشت، نوشت: پروژه کریمی به سرعت، رو به جلو گام برمی‌دارد. او با حضور در بخش La Fabrique هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کن»، توانست دو تهیه‌کننده مشترک از جمله؛ کمپانی Promenades Films در فرانسه و همچنین کمپانی Germany’s 2 Pilots Filmproduction در آلمان را با خود همراه کند. در بخش «سینه‌مارت» حامیان بالقوه‌ای که برای نخستین بار در بخش La Fabrique جشنواره بین‌المللی فیلم «کن» با این پروژه روبرو شدند، هنوز پروژه را تحت‌نظر خود دارند.
«آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» که یک پروژه بین‌‌المللی سینمایی در همکاری با کمپانی‌های حرفه‌ای جهانی به شمار می‌رود؛ از قواعد و روش‌های تولید فیلم در سطح بین‌‌المللی پیروی می‌کند، که مراحل مختلف از جمله؛ نوشتن فیلمنامه بر اساس استانداردهای بین‌‌المللی، حضور در بازارهای جهانی معتبر تهیه‌کنندگی، همکاری با کمپانی‌های مختلف فیلم‌سازی کشورهای مختلف، درخواست فاند و گرفتن حمایت مالی بین‌‌المللی و همچنین انتخاب پخش‌کننده، قبل از فیلمبرداری را شامل می‌شود.
پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» که در مراحل اولیه تولید قرار دارد؛ به آرامی و با دقت، مرحله انتخاب لوکیشن در تهران و همچنین انتخاب عوامل فیلم را پشت سر می‌گذارد.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید