بیانیه تعدادی از تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان در خصوص حق التدریس همکاران فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوزجمعی از تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان از جمله جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالت خواه استان اصفهان، جوانان فرهنگی گام دوم انقلاب، فرهنگیان جبهه ایستادگی استان اصفهان، فرهنگیان حزب توسعه و عدالت استان اصفهان، کانون فرهنگیان فرهیخته و محفل نور فرهنگیان با توجه به حق التدریس نامتعارف پرداخت شده فرهنگیان و توضیحات غیر منطقی معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش آقایی اللهیار ترکمن بیانیه ای صادر کردند که متن آن در ذیل آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریک ایام ولادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والامقام و در راستای احقاق حق و مطالبه عدالت از مسئولین که مطابق تعالیم اسلام عزیز و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) می باشد، نکاتfi ذیل را متذکر می شویم:
۱- از زحمات همه همکاران بویژه تلاش های بی شائبه و طاقت فرسا جهت تعلیم و تربیت فرزندان و آینده سازان میهن عزیز اسلامی در ایام کرونا تشکر و قدردانی نموده و مسئولین را هم به قدرشناسی دعوت می کنیم.
۲- تدریس غیر حضوری و مجازی به مراتب سخت تر از تدریس حضوری است. وقت و انرژی زیاد جهت تهیه محتوای آموزشی کلاس مجازی، آسیب دیدن جسم و بویژه چشم همکاران بخاطر استفاده طولانی مدت از گوشی تلفن همراه یا سایر وسایل ارتباطی جهت تدریس، هزینه اینترنت شخصی، تهیه گوشی مناسب یا سایر لوازم تدریس شخصی جهت کلاس مجازی، پاسخگویی شبانه روزی به اولیا و دانش آموزان و… تنها بخشی از زحمات مضاعف همکاران محترم در تدریس غیر حضوری و مجازی است که متاسفانه برای دیگران و حتی مسئولین وزارت آموزش و پرورش که بعضاً تدریس را تجربه نکرده‌اند قابل درک نیست.
۳- در شرایطی که تورم افسارگسیخته فشار سنگینی را بر دوش اقشار مختلف بویژه همکاران فرهنگی با حقوق ثابت و زیر خط فقر تحمیل کرده است، مسئولین وزارت آموزش و پرورش به جای تشکر از همکاران و جبران زحمات این عزیزان، با اقدام نسنجیده و شاید مغرضانه کاهش حق الزحمه و حق التدریس باقیمانده از سال تحصیلی گذشته که پس از چند ماه تاخیر پرداخت شده است، نمک به زخم همکاران پاشیده و ثابت کرده‌اند که لیاقت نمایندگی قشر عظیم و فرهیخته فرهنگیان را ندارند.
۴- مصاحبه جناب آقای اللهیارترکمن، معاون وزیر آموزش و پرورش که در جهت توجیه این اقدام نسنجیده و خلاف قانون صورت گرفت، آنقدر تأسف بار بود که ارزش پرداختن ندارد. فقط اعلام می‌کنیم که توجیهات جناب آقای اللهیار ترکمن را توهین به شعور همکاران تلقی کرده و خواستار عذرخواهی ایشان از همکاران محترم هستیم.
۵- لازم است وزیر محترم آموزش و پرورش شخصاً موضوع را پیگیری و ضمن اعاده حقوق همکاران در اسرع وقت، بابت این ظلم و توهین آشکار از همکاران دلجویی نماید و اگر واقعاً حقی از همکاران ضایع نشده است، توضیحات منطقی ارائه و مطمئن باشند که همکاران فهیم، پذیرای توضیحات درست و قانع کننده خواهند بود.

والسلام علی من اتبع الهدی
جمعی از تشکل های فرهنگیان انقلابی استان اصفهان

(جمعیت اسلامی فرهنگیان عدالت خواه استان اصفهان، جوانان فرهنگی گام دوم انقلاب، فرهنگیان جبهه ایستادگی استان اصفهان، فرهنگیان حزب توسعه و عدالت استان اصفهان، کانون فرهنگیان فرهیخته ، محفل نور فرهنگیان)
۱۳۹۹/۱۱/۱۵


انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *